Naga Marketskangury o świciePrzed nami druga sesja handlowa w tym tygodniu. Na amerykańskim parkiecie spadki się pogłębiają, cały czas obowiązuje scenariusz spadkowy i ciężko myśleć o pozycjach długich bez porozumienia na linii USA – Chiny. Wojna handlowa może “rozlać” się także na inne kraje, o czym pisałem we wczorajszym przeglądzie rynkowym. Zapraszam do zapoznania się z porannym przeglądem. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja na AUD/USD, złocie indeksie Nasdaq i DAX.


Zobacz także: CD Projekt (CDR) w dół w poniedziałek. Szansa na tańsze zakupy?

Czy RBA zdecyduje się na obniżkę stóp procentowych?

Już dosłownie za kilkanaście minut poznamy decyzję Banku Australii w sprawie stóp procentowych. Analitycy oczekują obniżenia poziomu stóp procentowych. Jak donosi Bank od America, RBA zdecyduje się dziś na obniżkę do rekordowo niskiego poziomu czyli 1,25%. Na taki ruch wskazuje także ostatnia wypowiedź prezesa Lowe’a. Oprócz dzisiejszej obniżki, analitycy spodziewają się także dalszych ruchów już w sierpniu. Kurs AUD/USD znajduje się więc w ciężkim okresie, z jednej strony wojna handlowa, a z drugiej RBA, który prawdopodobnie zdecyduje się dziś na obniżkę. Wydaje się więc, że scenariusz dla AUD/USD jest tylko jedne…. Powinien on spadać. Jak wygląda sytuacja techniczna?

Od dłuższego czasu na parze walutowej AUD/USD utrzymuje się tendencja spadkowa. kluczowa strefa wypada przy 0,7045. Dopiero jej ewentualne wybicie moze doprowadzić do większych wzrostów W pierwszej kolejności strefa powinna jednak stanowić opór. Jeżeli dojdzie do podbicia, spodziewałbym się tam reakcji podażowej.

Zobacz co zrobił RBA —> Aktualizacja

Wykres dolara australijskiego audusd 4 czerwca 2019

Złoto rozpoczyna hossę

Złoto kontynuuje ruch w górę. opór przy 1309,5$, został bez większego problemu pokonany. Aktualnie wybita strefa oporowa staje się wsparciem. Dopóki cena znajduje się powyżej – obowiązuje tendencja wzrostowa. Aktualnie cena dotarła do lokalnego oporu przy 1324,5$, jednak nie widać tu większej podaży. Niewykluczone, że w najbliższym czasie zobaczymy atak na maksima z lutego, kiedy uncja złota kosztowała nawet 1345$. W przypadku korekty spadkowej, pozycji długich szukałbym przy 1309,5$.

Wykres Cena złoty XAUUSD 4 czerwca 2019

NASDAQ – kontynuacja spadków

Wczoraj w porannym przeglądzie wspominałem o ruchu w kierunku 7000 pkt. Poziom zgodnie z oczekiwaniami został osiągnięty. Ryzyko korekty wzrostowej oczywiście rośnie, niemniej tendencja jest spadkowa i dopóki rynek nie wyjdzie powyżej poziomu 7300 pkt, oczekuję dalszego ruchu w dół. Co prawda strefa przy 6970 pkt, może być broniona, niemniej ogólna sytuacja na światowych parkietach nie sprzyja wzrostom, dlatego byłby ostrożny w zajmowaniu pozycji długich.

Wykres Nasdaq 4 czerwca 2019

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

DAX przed nami większe spadki?

Dax rozpoczął poniedziałek od luki spadkowej. Ostatecznie sesja zakończyła się na plusie. Niemniej scenariusz jest w dalszym ciągu spadkowy i dopóki cena nie wróci powyżej 11 900 pkt, obowiązuje tendencja spadkowa.

Wykres DAX 4 czerwca 2019

Po wczorajszym ruchu w górę, niewykluczona jest kontynuacja korekty wzrostowej. Jednak docelowo oczekiwałbym spadków, dlatego też poziomy oporowe mogą być wykorzystywane do zajęcia pozycji krótkich. W pierwszej kolejności biorę pod uwagę opór przy 11 815 pkt, a następnie szeroką strefę przy 11 900 pkt. Wykres DAX 4 czerwca 2019

Kalendarz makro na wtorek 4 czerwca

Kalendarz makroekonomiczny 4 czerwca 2019Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here