Naga Markets



kubek z kawą stojący na stolePodczas sesji azjatyckiej mogliśmy obserwować bardzo małą zmienność. Właściwie od godziny 20:00 do teraz główne pary walutowe utrzymują się w wąskiej konsolidacji. Na uwagę zasługuje jedynie dolar australijski. W nocy o godzinie 5:30 poznaliśmy decyzję w sprawie stóp procentowych w Australii. Bank Centralny (RBA) nie zdecydował się na zmianę poziomu stóp, pozostawił je na niezmienionym poziomie (1,5%). Mimo to na kursie AUD/USD mogliśmy obserwować spore ruchy.


Stopy procentowe bez zmian

O godzinie 5:30 poznaliśmy decyzję RBA. W pierwszej minucie mogliśmy obserwować nagły skok kursu AUD/USD w górę, jednak szybko przewagę przejęli sprzedający. Aktualnie kurs znajduje się około 20 pipsów poniżej ceny z godziny 5:30. Zmienność podczas samej publikacji wyniosła niecałe 40 pipsów. Za reakcją podażową przemawiał między innymi retoryka RBA, która wskazywała na rosnące ryzyko w gospodarce, które z kolei może skłaniać inwestorów do wyceny potencjalnej obniżki stóp procentowych. Kurs AUD/USD utrzymuje się na dziennych minimach.

Kurs aud/usd

Pomimo podwyższonej zmienności podczas publikacji, sytuacja na interwale H4 nie uległa zmianie. Cały czas wsparcie powinna stanowić strefa przy 0,7040, a oporem pozostaje linia poprowadzona po ostatnich szczytach. Dopiero wybicie w jedną ze stron, powinno doprowadzić do większego ruchu swingowego. Jak na razie kursu może w dalszym ciągu poruszać się w konsolidacji.

Kurs dolara australijskiego

Impas w Wielkiej Brytanii – niekończąca się historia

Pomimo kolejnych głosowań, wszystkie możliwe opcji i propozycje zostały odrzucone przez brytyjski parlament. Najbliżej przegłosowania była propozycja, która zakładała utworzenie unii celnej po Brexicie, zabrakło jedynie 3 głosów. Poniżej przedstawione zostały inne głosowane opcje. Kurs funta do dolara nie wykazuje większej zmienności. Z perspektywy interwału H4, obowiązują strefy wyznaczone we wczorajszej analizie – tutaj.

Bloomberg Brexit
Źródło: Bloomberg

Ropa liderem wzrostów

Spoglądając na rynek surowców, wyraźnym liderem wzrostów jest ropa. Wczoraj sesja zakończyła się wzrostem na ponad 2,3%. Patrząc na ropę WTI niewykluczony jest nawet atak na poziom 64$ za baryłkę, o którym wielokrotnie wspominałem w codziennych przeglądach rynku surowcowego. Oczywiście korekta może się pojawić w każdej chwili, niemniej kierunek trendu cały czas jest wzrostowy. Poniżej przedstawiona została sytuacja na interwale D1.

ropa naftowa

Kalendarz makroekonomiczny na wtorek 2 kwietnia

Dziś należy zwrócić uwagę między innymi na odczyt PMI dla sektora budowlanego z Wielkiej Brytanii – godzina 10:30. Natomiast podczas sesji amerykańskiej najważniejszy powinien być odczyt pokazujący wielkość zamówień – 14:30.

Kalendarz makroekonomiczny

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here