Naga MarketsPoranny przegląd rynkowy dax i kursy walutowePrzed nami kolejne sesja handlowa w tym tygodniu. W poniedziałek zmienność utrzymywała się raczej na niskim poziome, zaskoczyć mogła jedynie cena kawy, która rosła nawet 4%. Niemniej na bardziej popularnych instrumentach za dużo się nie działo. Jednak wtorek powinien być zdecydowanie ciekawszy. W kalendarzu znajdziemy sporo odczytów makro, które mogą wpłynąć na większe ruchy na rynku, szczególnie podczas sesji europejskiej. Zapraszamy na poranny przegląd rynków.


Kurs dolara australijskiego broni wsparcia przy 0,6820

W nocy poznaliśmy raczej drugorzędne dane makroekonomiczne z Australii, Wskaźnik cen nieruchomości wypadł na poziomie 2,4%, podczas gdy rynek spodziewał się wzrostu o 0,5% (poprzednio -0,7%). Wcześniej przemawiał także prezes RBA, który jednak niczym nie zaskoczył rynków, przez co zmienność nie przekraczała kilkunastu pipsów. Philip Lowe powiedział między innymi, że ostatni odczyt PKB był zgodny z prognozami ,jednak spadek konsumpcji był pewnym rozczarowaniem. Jeśli chodzi o sytuację techniczną, to kurs AUDUSD odbija od wsparcia przy 0,6820 i pozostaje w lokalnej konsolidacji. Opór znajduje się z kolei przy 0,6860. Dopiero pokonanie jednego z tych poziomów może doprowadzić do większego ruchu trendowego.

Zobacz także: Traderze koniec roku coraz bliżej, czas na rachunek sumienia

Wykres AUDUSD
AUDUSD interwał H4

Partnerem porannych przeglądów jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kalendarz makroekonomiczny na wtorek 10 grudnia

Podczas dzisiejszej sesji poznamy sporo odczytów makroekonomicznych. Spora paczka danych z Wielkiej Brytanii zostanie opublikowana o godzinie 10:30, przez co zmienność na kursie funta brytyjskiego powinna być podwyższona. 30 minut później poznamy indeks nastrojów dla Niemiec, jak i całej strefy euro. Z kolei w godzinach popołudniowych poznamy dane z USA, nie będą to jednak żadne kluczowe wskaźniki, mogące wywołać zawirowania na rynku.

Kalendarz makroekonomiczny
Kalendarz na wtorek, źródło:i investing.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here