Naga MarketsKurs dolara australijskiegoChociaż na dzień przed posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego (EBC), rynek wydaje się być spokojny i nie prezentuje większej zmienności, to zasada ta nie tyczy się walut Antypodów. Kurs dolara australijskiego (AUD) i nowozelandzkiego (NZD) mocniej zyskują do swojego amerykańskiego kuzyna, wspinając się na kilkumiesięczne szczyty. Odbija również funt szterling, a na straconej pozycji znajduje się japoński jen. Środowy kalendarz makro nie zawiera w sobie zbyt wielu ważnych publikacji, oprócz godziny 14:30 i 16:30 kiedy rynek pozna dane z USA o inflacji producenckiej i zapasach ropy.


Kurs dolara traci do Aussie. AUDUSD najwyżej od końcówki lipca

“Na rynku utrzymują się dość pozytywne nastroje, do czego przyczyniają się doniesienia Global Times, że chińskie władze zamierzają wprowadzić szereg kroków by załagodzić negatywny wpływ wojen handlowych” – komentuje o poranku analityk TMS, Konrad Białas. Przekłada się do bezpośrednio na lepszą koniunkturę walut Antypodów.

Notowania AUDUSD w trakcie środowej sesji zyskują 0,22% i znajdują się na najwyższych poziomach od 31 lipca, wybijając jednocześnie strefę oporu wyznaczoną na wysokości dołków majowych. W efekcie aussie ma szansę podejść wyżej, w kierunku 0,69 USD, celując następnie w maksima lipcowe, zlokalizowane pod 0,71 USD.

AUDUSD silnie w górę, kontynuując odbicie od tegorocznych dołków. Źródło: Tradingview.com
AUDUSD silnie w górę, kontynuując odbicie od tegorocznych dołków. Źródło: Tradingview.com

Do dolara umacnia się również kiwi, dolar nowozelandzki jednak czwartą sesję z rzędu jest blokowany przez lokalne maksima pod 0,645 USD, które nie pozwalają kontynuować ruchu wzrostowego. W efekcie NZDUSD nadal narażony jest na spadki i powrót w okolice 0,63 USD, gdzie wypadają tegoroczne dołki.

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Dolar w dobrej kondycji do bezpiecznych przystani. USDJPY najwyżej od początku sierpnia

W momencie gdy USD traci do walut typu commodity, radzi sobie o wiele lepiej w stosunku do bezpiecznych przystani, do których zaliczany jest między innymi japoński jen. USDJPY rośnie w środę 0,24% i wybija ważne ograniczenie kanału spadkowego oraz opór 107,50, testując poziomy obserwowane ostatni raz podczas pierwszej sesji sierpnia. W efekcie para walutowa otwiera sobie drogę do przetestowania 109,00, gdzie wypadają szczyty z lipca:

USDJPY kontynuuje wzrosty i wybija strefę oporu. Źródło: Tradingview.com
USDJPY kontynuuje wzrosty i wybija strefę oporu. Źródło: Tradingview.com

Wśród pozostałych aktywów bezpiecznych przystani, złoto po teście ponad miesięcznych dołków delikatnie koryguje w środę, porusza się jednak pod poziomem 1500 dolarów za uncję, co może pogłębić deprecjację. Z kolei frank szwajcarski testował we wtorek najniższe poziomy od 1 sierpnia, potwierdzając słabnące znaczenie safe haven dla inwestorów w obecnym czasie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here