Naga MarketsNotowania walut USD, EUR, GBP, JPYW trakcie środowej sesji kurs dolara (USD) tracił na światowych rynkach 0,6% do ważonego koszyka walut, z czego korzystają między innymi Antypody – dolar australijski i nowozelandzki umacniają się trzecią sesję z rzędu. W czwartek inwestorzy czekają na ważne dane z amerykańskiej gospodarki dotyczące kondycji zatrudnienia, wskaźnika ISM dla usług oraz zmiany zapasów ropy naftowej.


Gdy kurs dolara traci, zyskuje zagraniczna konkurencja. AUD kontynuuje korektę

Po wtorkowym odwróceniu kursu dolara, środowa sesja przyniosła jego najsilniejsze osłabienie od dwóch tygodni. Indeks DXY tracił niemal 0,6% i osuwał się w okolice ważnej strefy wsparcia, wyznaczanej na wysokości maksimów z kwietnia oraz maja.

Z osłabienia korzystają między innymi Antypody. AUDUSD odbija w tym tygodniu od rocznych minimów i w czwartek wychodzi poza lokalną konsolidację, pokonując ważny poziom 0,68 USD. Co prawda popularnemu Aussie nadal daleko do oddalenia się od silniejszej presji spadkowej, jednak jeżeli para walutowa powróciłaby nad minima z czerwca (czyli 0,685), wtedy mogłaby ponownie zyskać zainteresowanie ze strony inwestorów.

AUDUSD 5 września
Kurs dolara australijskiego w górę trzecią sesję z rzędu. AUDUSD D1 dostarcza TradingView

Podobną reakcję widać również na wykresie dolara nowozelandzkiego. Kiwi zyskuje w czwartek co prawda 0,22%, ale również odbija od tegorocznych minimów i koryguje część dynamicznych spadków obserwowanych od połowy okresu wakacyjnego.

Dolar z szansą na odbicie. Rynek czeka na ważne dane, w tym „małe NFP”

Jedną z najważniejszych czwartkowych publikacji będzie niezaprzeczalnie informacja o sierpniowej zmianie zatrudnienia pozarolniczego według ADP. Raport, z racji publikacji na dwa dni przed główną publikacją dotyczącą amerykańskich pracowników określany jest często „małym NFP”

Podaje on liczbę osób zatrudnionych w sektorze prywatnym (poza rolnictwem) na podstawie danych zebranych w około 400 tysiącach amerykańskich przedsiębiorstw będących klientami ADP. Jako, że publikowany jest w pierwszą środę miesiąca, wiele osób upatruje w nim podpowiedzi i wskazówek odnośnie odczytów NFP (publikowanych w pierwszy piątek miesiąca)”wyjaśnia słownik makro Comparic.pl.

Pomiędzy ADP i NFP istnieje korelacja, ta dotyczy jednak najsilniejszych ruchów i trendów długoterminowych. W sierpniu analitycy spodziewają się słabej zmiany zatrudnienia według ADP i powstania 148 tysięcy etatów (w porównaniu z 156 tysiącami z lipca). Jeżeli rezultat się potwierdzi, wtedy można spodziewać się, że w piątek publikacja głównego wskaźnika również zawiedzie.

Dodatkowo, o godzinie 16:00 pojawią się dane o środkach trwałych w USA i wskaźnik ISM dla usług, a o 17:00 cotygodniowy raport dotyczący zapasów ropy naftowej.

Sponsorem porannych przeglądów rynku i codziennych analiz jest broker Tickmill dający swoim klientom dostęp do globalnych rynków.

Handluj na walutach, indeksach, surowcach, obligacjach i kryptowalutach wykorzystując atrakcyjne warunki handlowe. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz

Czy ISM ponownie pogrąży dolara amerykańskiego?

Wtorkowy odczyt wskaźnika przemysłowego ISM (amerykańskiej wersji indeksu PMI) okazał się najgorszym od ponad dziesięciu lat, a indeks pierwszy raz spadał poniżej progu 50,00 pkt., sugerując skurczenie się sektora wytwórczego w Stanach Zjednoczonych. Przełożył się też bezpośrednio na zakończenie kilkudniowego rajdu wzrostowego amerykańskiego dolara, który obecnie znalazł się w silnym odwrocie.

Raport PMI skomentował Tim Moore z IHS Markit: „Sierpniowe dane z badania stanowią wyraźny sygnał, że wzrost gospodarczy w trzecim kwartale nadal słabnie. Wskaźniki PMI dla produkcji i usług pozostają znacznie słabsze niż na początku 2019 r. i razem wskazują na roczny wzrost PKB w pobliżu 1,5%.”

Czy czwartkowy raport ISM dotyczący sektora usług może równie negatywnie zaskoczyć inwestorów? Wydaje się to mniej prawdopodobne, gdyż usługi w Stanach Zjednoczonych mają się o wiele lepiej, a przedsiębiorcy w sierpniu spodziewają się wzrostu wartości wskaźnika z poziomu 53,7 pkt. do 54 pkt. Jedynie bardzo negatywna niespodzianka mogłaby wywołać silniejszą reakcję USD – w innym przypadku odczyt nie powinien mieć większego wpływu na rynek.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here