Naga MarketsWtorek, 28 listopada będzie dniem znacznie ciekawszym od wczorajszego. Powodów jest kilka – dzisiejszy kalendarz makroekonomiczny jest znacznie pełniejszy niż ten poniedziałkowy, a w trakcie dnia będzie nam dane wysłuchać wypowiedzi przedstawicieli kilku banków centralnych. Ciekawie rozpoczyna się również sesja na GBPUSD…


Para nad ranem doświadczyła działania algorytmów. To już kolejny taki przypadek, choć nie tak ekstremalny jak ten z 7 października 2016 roku kiedy to kabel w jednej chwili osunął się o ponad 600 pips. Ostatni nienaturalny ruch GBPUSD obserwowaliśmy w maju tego roku – wówczas para straciła w jednej minucie niemal 100 pips.

Dzisiejsze ruchy na pewno nie były tak spektakularne jak te o których wspomniano wyżej, lecz w sieci już pojawiły się domniemania, że za porannym zachowaniem GBPUSD stoją algorytmy:

Kabel gwałtownie zaczął nabierać wartości o 7:10 docierając w kilka sekund do zniesienia 61,8 ostatniego impulsu spadkowego. W trakcie tworzenia się kolejnych świeczek para kontynuowała dziwne zachowanie, kierując się w stronę wsparcia na 1,33.

USA z pełnym zatrudnieniem

W trakcie sesji azjatyckiej mogliśmy śledzić wypowiedzi jednego z członków amerykańskiej Rezerwy Federalnej, który brał udział w moderowanej dyskusji zatytułowanej Amerykańska gospodarka 10 lat po kryzysie.

Z wypowiedzi Williama Dudleya wynika, że nie powinniśmy się obawiać spowolnienia w Ameryce. Zdaniem członka Fed Stany Zjednoczone są praktycznie na granicy pełnego zatrudnienia, a cała gospodarka pracuje z pełną parą. Dudley wypowiedział się również o kierunku polityki Donalda Trumpa stwierdzając, że izolacjonizm gospodarczy wcale nie musi przysłużyć się Stanom Zjednoczonym. Jego zdaniem globalizacja, choć niesie z sobą pewne koszty, wspomaga rozwój nie tylko pojedynczych krajów ale całego świata. Dudley wyraził również opinię w której przekonuje, że Fed powinien bliżej przyjrzeć się rynkom kryptowalut gdyż te posiadają potencjalnie duży wpływ na sferę monetarną. Tymczasem Bitcoin tworzy kolejny historyczny szczyt, zbliżając się do psychologicznej bariery $10000:

Kalendarz makroekonomiczny na wtorek, 28 listopada

Przedpołudnie na rynkach upłynie raczej spokojnie – inwestorzy mogą zwrócić większą uwagę na zaplanowany na godzinę 9:00 raport sprzedaży detalicznej z Hiszpanii. Uwagę przykuwa również Mark Carney, gubernator Bank of England, który tuż po godzinie 8:30 rozpoczął konferencję prasową po publikacji Raportu Stabilności Finansowej w Londynie.

O godzinie 13:00 śledzić będziemy wyniki indeksu konsumentów GfK, o 14:30 zwrócimy uwagę na saldo obrotów towarowych w Stanach Zjednoczonych. Równolegle opublikowane zostaną najnowsze wyliczenia inflacji PPI w Kanadzie.

Śledzisz kalendarz makroekonomiczny Comparic? 

Na godzinę 15:00 zaplanowano publikację indeksu S&P oraz cen nieruchomości w Stanach. Kwadrans później głos ponownie zabierze William Dudley, a tuż po nim Jerome Powell. Najważniejszym punktem dnia będzie godzina 16:00 i publikacja amerykańskiego indeksu zaufania Conference Board. O godzine 17:30 śledzić będziemy wystąpienie publiczne gubernatora Bank of Canada, Stephena Poloza. Dzień symbolicznie zakończy raport API dotyczący zmiany amerykańskich zapasów ropy naftowej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here