Naga MarketsWczorajszy dzień przyniósł kolejne, potężne osłabienie dolara. EUR/USD powróciło w rejony 1,1300, USD/CAD poniżej 1,30 a USD/JPY poniżej 112,00. Pokłosie znacznie bardziej niż prognozowano oświadczenia FOMC widać również na giełdowych indeksach – Dow Jones ponad 1,5% na plusie, S&P500 nieco gorzej, choć również nad kreską. Szykuje nam się pozytywne zakończenie tygodnia?


Warto spojrzeć we wczorajszy kalendarz makroekonomiczny, aby przekonać się, że nie jest aż tak źle. Świadczyć może o tym choćby wartość opublikowanego wczoraj wskaźnika przemysłowego wg. Fed w Filadelfii. W marcu wyniósł on 12,4 wobec -2,8 w miesiącu poprzednim. Prognozy wskazywały jedynie na -1,7. To było jednak za mało by zatrzymać sprzedających i jedyne na co było stać dolarowe byki to zmuszenie EUR/USD do skonsolidowania się wokół poziomu 1,1315:

Te artykuły również Cię zainteresują
EURUSDM30
Wczorajszy wykres EUR/USD

Również raport JOLT (Miejsca Pracy Dzięki Turystyce) przewyższył nieco prognozy i ukształtował się w styczniu na poziomie 5,541 mln.

Ciekawie prezentuje się również sytuacja na ropie naftowej, która (zarówno Brent jak i WTI) powróciła powyżej poziomu 40 USD za baryłkę. Średnioterminowy trend wzrostowy jaki obecnie obserwujemy na czarnym złocie rozbudza nadzieje inwestorów na jeszcze wyższe poziomy i powrót być może nawet w okolice 50 USD:

Na wykresie tygodniowym sytuacja wydaje się być klarowna. Dopóki cena nie pokona okolic 50 dolarów (niższy pomarańczowy box) nadal obecne wzrosty powinny być rozpatrywane jako korekta ostatnich spadków.
Na wykresie tygodniowym sytuacja wydaje się być klarowna. Dopóki cena nie pokona okolic 50 dolarów (niższy pomarańczowy box) nadal obecne wzrosty powinny być rozpatrywane jako korekta ostatnich spadków.

Na co jeszcze czekamy?

Kalendarz do południa jest nadzwyczaj skromny i jedyną warta uwagi publikacją pozostaje wskaźnik wysokości płac w strefie euro (godzina 11:00). Od 13:30 rozpoczynają się publikacje z Ameryki – poznamy kanadyjski wskaźnik CPI, sprzedaż detaliczną oraz ich bazowe wartości.

Już pół godziny później przemawiać zacznie członek FOMC, William Dudley, natomiast równo o 15:00 seria wstępnych danych dotyczących indeksu nastrojów konsumentów wg. Uniwersytetu Michigan oraz prognoz inflacji. Dzień zakończą przemówienia kolejnych dwóch członków FOMC – Rosengrena (16:00) oraz Bullarda (19:00).

chart
źródło: www.macronext.plConotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here