Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyjrzymy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupimy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy będą zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

Szacunkowe wybrane skonsolidowane wyniki finansowe Zakładów Chemicznych „Police”

Zarząd Grupy Azoty Zakłady Chemiczne ,,Police” opublikował szacunkowe wybrane skonsolidowane wyniki finansowe Spółki za III kwartał 2018 roku:

  • Przychody: 552,1 mln zł
  • EBITDA: 5,9 mln zł
  • Wynik netto: -19,6 mln zł

Poziom wyników finansowych wypracowanych w III kwartale 2018 roku jest znacząco niższy w stosunku do wyników osiąganych przez Spółkę w analogicznych okresach trzech lat poprzednich; jednocześnie wyniki odbiegają od oczekiwań rynkowych. Jest to efektem głównie wzrostu cen surowców energetycznych i uprawnień do emisji CO2.

Zaprezentowane wielkości mają charakter szacunkowy i mogą ulec zmianie. Publikacja skonsolidowanego raportu za III kwartał 2018 roku nastąpi 8 listopada 2018 roku.

wykres d1 pce police 2.11.2018
Police D1, źródło: xStation

AmRest finalizuje umowę nabycia Sushi Shop

AmRest sfinalizował umowę nabycia 100% udziałów w Sushi Shop Group SAS. Spółka stała się właścicielem wiodącej sieci restauracji kuchni japońskiej, liczącej 165 lokali, z których około jedna trzecia to restauracje prowadzone przez franczyzobiorców.

Szacowana cena nabycia 100% udziałów w Sushi Shop wyniosła około 164 mln EUR, przy wartości firmy równej 240 mln EUR. Dodatkowo, kwota nieprzekraczająca 10 mln EUR (earn-out) może zostać zapłacona Sprzedającym pod warunkiem osiągnięcia przez Sushi Shop w roku 2018 wyników finansowych określonych w Umowie.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.
wykres d1 eat amrest 2.11.2018
AmRest D1, źródło: xStation

Vistula przejmuje Bytom oraz powołuje dodatkowego Członka Rady Nadzorczej

Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Vistuli doszło do połączenia Spółki z Bytom S.A., zgodnie z publikowanymi wcześniej planami. Ponadto zdecydowano o powiększeniu składu Rady Nadzorczej o jedną osobę i powołaniu do niej Jana Pilcha. Jest on akcjonariuszem oraz przewodniczącym Rady Nadzorczej Bytom.

wykres d1 vst vistula 2.11.2018
Vistula D1, źródło: xStation


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here