Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to nowy cykl artykułów, w którym przyjrzymy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupimy się przede wszystkim na informacjach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy będą zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

PGN wypłaci zaliczkę na poczet dywidendy

Zarząd PGNiG poinformował 29 października o podjęciu decyzji o wypłacie akcjonariuszom zaliczki w kwocie 404 482 039,99 zł na poczet przewidywanej dywidendy z zysku Spółki za 2018 rok. Zaliczka nie przekracza połowy zysku finansowego za I półrocze 2018 roku. Obejmie ona 5 778 314 857 akcji, czyli wyniesie 7 grodzy na akcję. Wypłata nastąpi 3 grudnia 2018 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
wykres pgn pgnig d1 30.10.2018
PGNiG D1, źródło: xStation

Budimex publikuje skrócone sprawozdanie finansowe

29 października Budimex opublikował skrócone sprawozdanie finansowej za trzy kwartały 2018 roku. Poniżej znajduje się rachunek zysków i strat Spółki:

wykres bdx budimex d1 30.10.2018
Budimex D1, źródło: xStation

Grupa Kęty podpisuje umowę kredytową z Bankiem Pekao

Zarząd Grupy Kęty zaakceptował przedstawione przez Bank Pekao warunki kredytowania. Umowa kredytowa wynosi 300 mln PLN i zostanie podpisana na okres 12 miesięcy. Kwota kredytu stanowi wspólny limit kredytowy dla spółek: Grupa Kęty SA, Alupol Packaging SA, Aluprof SA, Aluform Sp. z o.o., Alupol Packaging Kęty Sp. z o.o., Alupol Films Sp. z o.o., Aluminium Kety Emmi Predelava aluminija, d.o.o.

Powyższy kredyt przeznaczony jest na finansowanie bieżącej działalności spółek. Zgodnie ze szczegółowymi zapisami umowy spółki są solidarnie odpowiedzialne za zadłużenie z tytułu wyżej wymienionej umowy do określonych w umowie własnych poziomów. Zabezpieczeniem kredytu są weksle własne in blanco kredytobiorców wraz z deklaracją wekslową.

wykres kty grupa kęty d1 30.10.2018
Grupa Kęty D1, źródło: xStation


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here