Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyjrzymy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupimy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy będą zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

Pekao powołuje nową wiceprezes

Bank Pekao SA działa od 85 lat, jest jedną z największych instytucji finansowych Europy Środkowo-Wschodniej. Biorąc pod uwagę siłę kapitałową mierzoną współczynnikiem wypłacalności, Pekao jest liderem wśród dużych banków w Polsce i jedną z najsilniejszych kapitałowo instytucji finansowych w Europie. Jego kapitalizacja wynosi 27,38 mld PLN. Spółka znajduje się w indeksie WIG 20.

23 listopada Bank poinformował o powołaniu Magdaleny Zmitrowicz na stanowisko Wiceprezes Zarządu z dniem 1 grudnia 2018 roku. Przed dołączenie do Banku Pekao Zmitrowicz przez blisko dwadzieścia lat działała w polskiej bankowości, między innymi w Banku Handlowym oraz Citigroup.

wykres peo pekao d1 26.11.2018
Pekao D1, źródło: xStation

Tarczyński – raport kwartalny

Grupa Tarczyński jest wiodącym podmiotem na rynku produkcji wyrobów wędliniarskich w Polsce. Koncentruje się na przetwórstwie mięsa wieprzowego i drobiowego oraz sprzedaży i dystrybucji wytwarzanych wyrobów mięsno-wędliniarskich. Jej kapitalizacja wynosi 193 mln zł.

Po zakończeniu piątkowej sesji Zarząd Spółki opublikował wyniki finansowe za III kwartał. W okresie dziewięciu miesięcy roku zysk netto wyniósł 11 mln zł w porównaniu do 13,8 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej. Poniżej znajduje się śródroczne skrócone skonsolidowane sprawozdanie z całkowitych dochodów:

tabela tarczyński wyniki iii kwartał

wykres tar tarczyński d1 26.11.2018
Tarczyński D1, źródło: xStation

Wyniki finansowe CI Games

CI Games to międzynarodowy wydawca oraz największy polski producent gier komputerowych na komputery osobiste i konsole, w tym Xbox 360, Playstation3. Kapitalizacja spółki wynosi 121 mln zł.

Zarząd CI Games opublikował formularz rozszerzonego skonsolidowanego raportu kwartalnego. W trzecim kwartale Spółka zanotowała stratę na poziomie 1,9 mln zł. W analogicznym okresie rok wcześniej zysk wyniósł 3,8 mln zł. Oto inne wyniki finansowe:

tabela CI Games wyniki iii kwartał

wykres cig CI Games d1 26.11.2018
CI GamesD1, źródło: xStation


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here