Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to nowy cykl artykułów, w którym przyjrzymy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupimy się przede wszystkim na informacjach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy będą zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

Nowy rating kredytowy Pekao

15 października agencja ratingowa S&P Global Ratings poinformowała Bank Pekao o przeprowadzeniu ocen ratingowych spółki. Dokonano ich po podwyższeniu 12 października oceny długookresowej Polski z BBB+ do A-.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ocenę Ratingu Krajowego Emitenta dla Banku (ICR) utrzymano na następujących poziomach:

  • Ocena długoterminowa: BBB+
  • Ocena krótkoterminowa: A-2
  • Perspektywa ocen: stabilna
  • Ocena samodzielna: bbb

Stabilne perspektywy Banku stanowią odzwierciedlenie stabilnej perspektywy ocen PZU S.A., będącego największym akcjonariuszem spółki oraz największym ubezpieczycielem w Polsce.

Ocenę długookresową Ratingu Kontrahenta (RCR) podwyższono z BBB+ do A-. Krótkoterminowe zobowiązania RCR zostały utrzymane na poziomie A-2.

RCR to wybiegająca w przyszłość opinia o względnym ryzyku niewywiązania się z niektórych zobowiązań uprzywilejowanych, które mogą być chronione przed niewykonaniem zobowiązania dzięki skutecznemu procesowi restrukturyzacji i uporządkowanej likwidacji.

wykres PEO PEKAO 16.10.2018
Pekao D1, żródło: xStation

Idea Bank powołuje nowego Członka Zarządu

15 października Idea Bank poinformowała, że od 15 listopada w skład Zarządu Spółki będzie wchodził Piotr Petelewicz. Wcześniej przez rok pełnił on funkcję dyrektora zarządzającego Obszaru Ryzyka Kredytowego Detalu w Getin Noble Bank, gdzie zajmował się oceną i kwantyfikacją ryzyka kredytowego . Podobne obowiązki pełnił wcześniej przez ponad cztery lata w mBank Hipoteczny S.A. Petelewicz z wykształcenia jest ekonometrykiem.

wykres IDA IDEA 16.10.2018
Idea Bank D1, źródło: xStation

Best publikuje raport dotyczący wierzytelności zakupionych w trzecim kwartale

Grupa BEST opublikowała raport bieżący, w którym znalazły się informacje o łącznej wartości nominalnej wierzytelności nabytych przez podmioty z Grupy Kapitałowej BEST S.A., wysokości wydatków poniesionych na ich nabycie, spłatach z tychże wierzytelności oraz wartości portfeli wierzytelności w trzecim kwartale 2018 r.

Poniżej znajduje się dokument opublikowany przez Spółkę:

Raport dotyczący wierzytelności BEST S.A.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here