Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyjrzymy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupimy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy będą zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

Raport kwartalny GPW

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest największą krajową giełdą instrumentów finansowych w regionie Europy Środkowej i Wschodniej i jedną z najszybciej rozwijających się giełd w Europie. Na prowadzonych przez nią rynkach notowane są akcje i obligacje blisko tysiąca krajowych i zagranicznych emitentów. Zadaniem GPW jest organizacja obrotu instrumentami finansowymi. Kapitalizacja Grupy Kapitałowej wynosi 1,54 mld zł.

We wtorek Zarząd GPW opublikował raport kwartalny. W okresie styczeń-wrzesień 2018 Giełda zanotowała zysk netto na poziomie 146,6 mln zł w porównaniu do 119,4 mln rok wcześniej. Poniżej znajdują się wybrane skonsolidowane dane z całkowitych dochodów:

tabela gpw wyniki iii kwartał

wykres gpw d1 28.11.2018
GPW D1, źródło: xStation

Wyniki finansowe LiveChat

LiveChat to spółka informatyczna działająca na rynku globalnym i oferująca w modelu SaaS (Software as a Service) usługi wspierające sprzedaż i obsługę klientów. LiveChat to narzędzie, które służy do bezpośredniej komunikacji pomiędzy odwiedzającym stronę, a jej właścicielem. Spółka ma kapitalizację na poziomie 713 mln zł.

27 listopada LiveChat opublikował skonsolidowany raport półroczny. W półroczu od kwietnia do końca września spółka zanotowała zysk netto na poziomie 28,3 mln zł w porównaniu do 23,1 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej. Najważniejsze wyniki znajdują się poniżej:

Orbex

tabela livechat wyniki iii kwartał

wykres lvc livechat d1 28.11.2018
LiveChat D1, źródło: xStation

Raport kwartalny Rafako

Od początku istnienia spółka Rafako jest związana z branżą energetyczną, na potrzeby której projektuje i produkuje kotły i urządzenia ochrony środowiska. Sprywatyzowana w roku 1993 Rafako S.A. jest spółką akcyjną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1994 roku. Około 80% kotłów energetycznych zainstalowanych w kraju zostało dostarczonych przez raciborską firmę, której kapitalizacja wynosi 223 mln zł.

Zarząd Rafako opublikował rozszerzony skonsolidowany raport kwartalny. Wynika z niego, że w pierwszych dziewięciu miesiącach roku Spółka osiągnęła zysk netto na poziomie 21,2 mln zł, mniej niż rok wcześniej (26,2 mln zł). Oto śródroczne skrócone skonsolidowane sprawozdanie z całkowitych dochodów:

tabela rafako wyniki iii kwartał

wykres rfk rafako d1 28.11.2018
Rafako D1, źródło: xStation


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here