Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyjrzymy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupimy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy będą zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

Zmiany w zarządzie Ciech i publikacja strategii

Ciech jest liderem polskiego rynku chemicznego i jedną z największych polskich firm o międzynarodowym zasięgu. W jej skład wchodzi osiem zakładów produkcyjnych oraz firmy handlowe i usługowe. Głównymi produktami Grupy Ciech są: soda kalcynowana (drugie miejsce w Europie), soda oczyszczona, sól, żywice poliestrowe i epoksydowe, produkty AGRO i produkty szklane oraz inne chemikalia. Kapitalizacja Grupy wynosi 2,29 mld PLN.

Zarząd Ciech S.A. informuje, że w dniu 5 grudnia 2018 roku Rada Nadzorcza powołała na stanowisko Prezesa Zarządu Dawida Jakubowicza. Jest to Członek Zarządu Kulczyk Investments S.A., gdzie od 2010 roku zajmuje się nadzorem nad portfelem inwestycyjnym. Jest cenionym ekspertem z międzynarodowym doświadczeniem operacyjnym w budowaniu wartości spółek z sektorów chemicznego, wydobywczego, energetycznego, motoryzacyjnego i nowych technologii. Od 2014 roku wpisany na listę Biegłych Rewidentów prowadzoną przez Polską Izbę Biegłych Rewidentów.

Orbex

Ponadto Zarząd Spółki informuje, iż w dniu 5 grudnia 2018 roku Rada Nadzorcza Spółki zatwierdziła przyjętą przez Zarząd Spółki „Strategię Grupy CIECH na 2019-2021”. Strategia przewiduje rozwój Grupy CIECH w kierunku budowy bardziej efektywnego i zdywersyfikowanego holdingu chemicznego, generującego pozytywną wartość dla akcjonariuszy.

Cel ten będzie realizowany przez zwiększanie przewag konkurencyjnych w kluczowym biznesie sodowym, dalsze inwestowanie w rozwój biznesów specjalistycznych oraz budowanie wartości przez zmiany w portfolio aktywów, bazując na trzech filarach: zorientowaniu na klientów, innowacyjności i zwiększeniu efektywności.

Strategia zakłada również budowanie środowiska pracy, w którym najlepsi pracownicy mogą się rozwijać i tworzyć kulturę efektywności, a także wzmacnianie pozycji wiarygodnego partnera społeczności lokalnych, wykazującego się odpowiedzialnością za środowisko naturalne.

Strategiczne cele finansowe Grupy Ciech:

  1. przychody ze sprzedaży w 2021: powyżej 4,0 mld PLN
  2. EBITDA znormalizowana w 2021: powyżej 900 mln PLN
  3. rentowność EBITDA znormalizowanej w 2021: powyżej 22%
wykres cie ciech d1 6.12.2018
Ciech D1, źródło: xStation

Sprzedaż gier PlayWay

PlayWay to jeden z czołowych producentów i wydawców gier komputerowych i mobilnych w Polsce. Firma powstała w 2011 r., dotychczas wyprodukowała i wydała łącznie 41 gier, które sprzedały się lub zostały pobrane na całym świecie w ok. 14 mln sztuk gier mobilnych i 1 mln egzemplarzy na urządzenia PC/MAC. Firmę wyróżnia bardzo duża liczba zespołów deweloperskich (ponad 40) i duża liczba gier wytwarzanych jednocześnie, co zwiększa prawdopodobieństwo odniesienia rynkowego sukcesu. Kapitalizacja Spółki wynosi 937 mln PLN.

Zarząd PlayWay informuje, iż w dacie przekazania niniejszego raportu do sprzedaży do klientów w sklepach online, oraz w dystrybucji detalicznej trafiło ponad 650 tys. sztuk gry House Flipper oraz ponad 110 tys. gry Thief Simulator.

Jednocześnie Spółka dodaje, że lista graczy oczekujących na zakup wszystkich gier z grupy kapitałowej Spółki tzw. Steam Wishlist przekracza liczbę 3,2 mln.

wykres plw playway d1 6.12.2018
PlayWay D1, źródło: xStation


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here