Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyjrzymy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupimy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy będą zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

CCC publikuje raport miesięczny

CCC jest największą detaliczną spółką obuwniczą w Europie Środkowej i największym producentem obuwia w Europie. Grupa CCC na koniec 2015 roku posiadała 773 salony w 16 krajach, o łącznej powierzchni sprzedaży 371,5 tys. m2. Liczba pracowników w Spółce w Polsce wynosi 6 000, zaś w całej Grupie Kapitałowej ponad 10 000. Spółka jest wliczana w skład indeksu WIG20, jej kapitalizacja wynosi 8,52 mld PLN.

Zarząd CCC informuje, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży za listopad 2018 wyniosły 553,3 mln PLN i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o 30%. Przychody za okres styczeń – listopad wyniosły 4362,2 mln PLN i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku 2017 o 17%.

wykres ccc d1 4.12.2018
CCC D1, źródło: xStation

Zmiany w Radzie Nadzorczej Krynica Vitamin

Grupa Krynica Vitamin jest jednym z wiodących producentów napojów funkcjonalnych, wśród których około 90% stanowią napoje energetyczne, zaliczane do środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Bezpośrednim przedmiotem działalności Grupy jest produkcja napojów oraz usługowy ich rozlew w opakowania aluminiowe oraz opakowania z tworzyw sztucznych PET. Jej kapitalizacja wynosi 76 mln PLN.

Orbex

Zarząd Krynica Vitamin informuje, iż w dniu 3 grudnia 2018 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki powołało z tym samym dniem w skład Rady Nadzorczej Spółki Agnieszkę Hajduk i Artura Mączyńskiego.

Agnieszka Hajduk (Biegły Rewident nr na liście 11369, data wpisu 22.07.2008 r.) – partner i wspólnik w spółce audytorskiej BRaSH Sp. z o.o. Od 2005 r. zajmuje się rewizją sprawozdań finansowych jednostek z różnych branż, w tym handlowych, usługowych, produkcyjnych i stowarzyszeń, zarówno prowadzących, jak i nieprowadzących działalności gospodarczej. Współpracowała m.in. z Polskim Komitetem Olimpijskim, Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, Fundacją Ewy Błaszczyk ”Akogo?”, Polnord S.A., WDB Brokerzy Ubezpieczeniowi S.A., Beijer Ref Polska sp. z o.o.

Artur Mączyński posiada wykształcenie wyższe, ukończył Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Wydział Matematyki i Fizyki na kierunku Matematyka, specjalność – Metody Numeryczne i Programowanie. W roku 2015 ukończył Kurs Dla Kandydatów na Członków Rad Nadzorczych na Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

wykres kvt krynica vitamin d1 4.12.2018
Krynica Vitamin D1, źródło: xStation


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here