Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyjrzymy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupimy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy będą zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

BOŚ prezentuje główne założenia w aktualizacji Ramowej Strategii Rozwoju

Bank Ochrony Środowiska jest komercyjnym bankiem uniwersalnym. który działalność rozpoczął 1991 roku. Specjalizuje się w finansowaniu przedsięwzięć służących ochronie środowiska. Uczestniczy w finansowaniu sfery ochrony środowiska angażując środki własne oraz środki powierzone przez fundusze ekologiczne. Jego kapitalizacja wynosi 692 mln zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zarząd Banku zaktualizował Ramową Strategię Rozwoju na lata 2018-2021. W aktualizacji Ramowej Strategii Rozwoju BOŚ zakłada się:

  • ewolucję modelu biznesowego w kierunku koncentracji na bankowości instytucjonalnej, w szczególności małych i średnich przedsiębiorstwach, przy jednoczesnym sprofilowaniu oferty dla Klientów indywidualnych – związaną ze specjalizacją w zakresie ekologii i wykorzystaniem potencjału na rynku finansowania przedsięwzięć proekologicznych,
  • przejście z etapu działań stabilizacyjnych i naprawczych mających miejsce w latach 2016-2018 do etapu rozwoju biznesu, związanego z implementacją nowego modelu biznesowego oraz nowej roli Banku w rządowych działaniach na rzecz ochrony środowiska,
  • wykorzystanie sprzyjających czynników wzrostu inwestycji proekologicznych, poprzez finansowanie projektów proekologicznych i sprawną dystrybucję środków przeznaczonych na działania w zakresie ochrony środowiska i zrównoważony rozwój.

Przeprowadzona w I półroczu 2018 roku emisja akcji Banku pozwoli na finansowanie akcji kredytowej oraz realizację przedsięwzięć rozwojowych.

Wybrane cele strategiczne BOŚ Banku w 2021 r.:

  • Zysk netto powyżej 180 mln zł,
  • ROE powyżej 7,7 %,
  • C/I poniżej 47%.
wykres bos d1 29.11.2018
BOŚ D1, źródło: xStation

Herkules – raport kwartalny

Herkules S.A. to profesjonalny dostawca usług sprzętowych w zakresie wynajmu urządzeń dźwigowych. Głównym atutem Spółki jest szeroka gama żurawi wieżowych i samojezdnych. Spółka świadczy również usługi budowlano-montażowe związane z wznoszeniem obiektów kubaturowych, farm wiatrowych oraz realizuje obiekty telekomunikacyjne i energetyczne. Kapitalizacja Spółki wynosi 114 mln zł.

Zarząd Spółki opublikował 29 listopada rozszerzony skonsolidowany raport kwartalny. Zysk netto w pierwszych trzech kwartałach roku wyniósł 7,7 mln zł w porównaniu do 10,4 mln zł rok wcześniej. Poniżej znajdują się wybrane jednostkowe dane finansowe:

tabela herkules wyniki iii kwartał

wykres hrs herkules d1 29.11.2018
Herkules D1, źródło: xStation

Raport kwartalny Rank Progress

Spółka działa w branży inwestycyjno-deweloperskiej. Specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów o wysokiej stopie zwrotu. Rank Progress jako inwestor galerii handlowych, samodzielnie zajmuje się wynajmem powierzchni w planowanych i budowanych obiektach, a także, o ile jest taka potrzeba, rekomercjalizacją w istniejących galeriach. Kapitalizacja Spółki jest na poziomie 61 mln zł.

29 listopada Zarząd Rank Progress opublikował wyniki za III kwartał. W ciągu dziewięciu miesięcy tego roku Spółka zanotowała zysk netto na poziomie 19,1 mln zł w porównaniu do 11,4 mln zł straty w analogicznym okresie rok temu. Oto wybrane skonsolidowane dane finansowe:

tabela rank progress wyniki iii kwartał

wykres rnk rank progres d1 29.11.2018
Rank Progress D1, źródło: xStationConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here