Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to nowy cykl artykułów, w którym przyjrzymy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupimy się przede wszystkim na informacjach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy będą zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

Bank Millennium z wyższym ratingiem  

18 października Zarząd Banku Millennium otrzymał informację od agencji ratingowej Moody’s o podwyższeniu ratingów depozytowych Banku do Baa2/Prime-2 z Baa3/Prime-3.  

Te artykuły również Cię zainteresują
Rating baseline credit assessment (BCA) i adjusted BCA zostały podwyższone do ba1 z ba2 oraz długoterminowy rating Counterparty Risk Assessments (CR Assessment) został podwyższony do Baa1(cr) z Baa2(cr) i długoterminowy rating Counterparty Risk Ratings (CRR) do Baa1 z Baa2.  

Moody’s potwierdził poziom Prime-2(cr) dla ratingu short-term CR Assessment oraz poziom Prime-2 dla ratingu short-term CRR. 

Perspektywa długoterminowych ratingów depozytowych pozostaje pozytywna. 

wykres mil millennium 19.10.2018
Bank Millennium D1, źródło: xStation

Orbis publikuje informacje o przychodach w okresie styczeń-wrzesień 2018 

W celu jednoczesnego poinformowania akcjonariuszy o przewidywanych przychodach Orbis S.A., przekazano wstępną informację o przychodach oraz hotelowych wskaźnikach operacyjnych Spółki w okresie styczeń – wrzesień 2018 roku. Poniżej znajduje się wyciąg z opublikowanego dokumentu. 

raport orbis styczeeń-wrzesień 2018
Wyniki Orbis za okres styczeń – wrzesień 2018
wykres orb orbis 19.10.2018
Orbis D1, źródło: xStation

Wstępne skonsolidowane przychody Esotiq & Henderson we wrześniu 2018 

Esotiq & Henderson poinformował, że skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte we wrześniu 2018 roku wyniosły 13 mln zł i były wyższe o około 2% od wyniku osiągniętego we wrześniu 2017. 

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży w okresie styczeń – wrzesień 2018 r. wyniosły około 113 mln zł i były wyższe o około 1% wobec analogicznego okresu ubiegłego roku. 

Przychody Grupy Kapitałowej ze sprzedaży internetowej we wrześniu 2018 r. wyniosły około 0,8 mln zł i były wyższe o około 65% rok do roku. Narastająco, w okresie styczeń – wrzesień 2018 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży internetowej wyniosły około 6,4 mln zł i były wyższe o około 40% niż w analogicznym okresie 2017 r. 

Szacunkowa marża brutto na sprzedaży Grupy Kapitałowej wyniosła około 59% i była wyższa o około 5 p.p. w porównaniu z marżą zrealizowaną we wrześniu roku poprzedniego. W ujęciu narastającym skonsolidowana marża ze sprzedaży w okresie styczeń – wrzesień 2018 r. wyniosła około 63% i według szacunków była wyższa o około 2 p.p. w porównaniu z marżą osiągniętą w analogicznym okresie roku ubiegłego. 

Powierzchnia handlowa Grupy Kapitałowej na koniec września 2018 r. wynosiła 17 490 m kw. i była większa o około 4% niż rok wcześniej. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here