Naga Marketsdzwonek gpw gieła papierów wartościowychPrzegląd informacji z GPW to cykl artykułów, w którym przyjrzymy się najważniejszym informacjom z polskiego rynku akcji. Skupimy się przede wszystkim na komunikatach opublikowanych po zakończeniu poprzedniej sesji. Wpisy będą zamieszczane wczesnym rankiem, żeby każdy mógł być na bieżąco jeszcze przed rozpoczęciem sesji.

Zmiany w zarządzie Alior

Alior Bank działa od 2008 roku, a na GPW obecny jest od 2012, przeprowadzając największą ofertę publiczną prywatnej spółki w historii polskiej giełdy o łącznej wartości 2,1 mld zł. Od marca 2014 r. akcje Spółki zostały włączone do indeksu WIG20. Kapitalizacja Banku wynosi 6,53 mld zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
26 listopada Filip Gorczyca – Wiceprezes Zarządu – złożył rezygnację z pełnienia funkcji Członka Zarządu z dniem 31 stycznia 2019.

Jednocześnie Rada Nadzorcza Banku powołała w skład Zarządu Banku:

  1. Tomasza Biłousa, powierzając mu z dniem 1 lutego 2019 r. stanowisko Wiceprezesa Zarządu;
  2. Seweryna Kowalczyka, powierzając mu z dniem 27 listopada 2018 r. stanowisko Wiceprezesa Zarządu;
  3. Dariusza Szweda, powierzając mu z dniem 1 stycznia 2019 r. stanowisko Wiceprezesa Zarządu;
  4. Marka Rafała Szcześniaka, powierzając mu z dniem 27 listopada 2018 r stanowisko Wiceprezesa Zarządu.

Rada Nadzorcza Banku upoważniła Przewodniczącego Rady Nadzorczej, Tomasza Kulika do podpisania w imieniu Rady Nadzorczej wniosku do Komisji Nadzoru Finansowego o wyrażenie zgody na powierzenie Markowi Rafałowi Szcześniakowi funkcji Członka Zarządu nadzorującego zarządzanie ryzykiem istotnym w działalności Banku.

wykres alr alior d1 27.11.2018
Alior D1, źródło: xStation

Raport kwartalny Forte

Fabryka Mebli Forte to jeden z największych europejskich producentów mebli do samodzielnego montażu. Obecnie Forte posiada cztery nowoczesne zakłady produkcyjne zlokalizowane w Ostrowi Mazowieckiej, Suwałkach, Białymstoku oraz Hajnówce. Spółka jest notowana w indeksie mWIG40, jej kapitalizacja wynosi 498 mln zł.

Zarząd Forte opublikował formularz rozszerzonego skonsolidowanego raportu kwartalnego. Zysk netto w trzecim kwartale wyniósł 14,9 mln zł, o 32,1% więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej (11,3 mln). Oto podstawowe dane finansowe Spółki:

tabela forte wyniki iii kwartał

wykres fte forte d1 27.11.2018
Forte D1, źródło: xStation

Wyniki finansowe EuCO

Europejskie Centrum Odszkodowań SA (EuCO) to największa w Polsce i Europie Środkowej firma pomagająca osobom poszkodowanym i ich bliskim uzyskać od firm ubezpieczeniowych należne odszkodowania i świadczenia. Grupa Kapitałowa EuCO działa na terenie Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Rumunii. Kapitalizacja Spółki jest na poziomie 44,2 mln zł.

26 listopada Spółka opublikowała skrócone skonsolidowane sprawozdanie finansowe. Zysk netto w trzecim kwartale wyniósł 2,0 mln zł w porównaniu do 4,8 mln zł rok wcześniej. Wybrane dane finansowe znajdują się poniżej:

tabela euco wyniki iii kwartał

wykres euc euco d1 27.11.2018
EuCO D1, źródło: xStation
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: btc news | kursy ropy | forex kursy walut | cena akcji pgnig dzisiaj | płatność blik co to jest | btc kurs |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here