Naga Marketskomentarz_makroDzisiejszy dzień będzie jednym ze spokojniejszych w tym tygodniu. Wszystko przez to, że dwa wielkie centra finansowe – Londyn oraz Nowy Jork pozostają nieczynne z racji tzw. Bank Holiday. Amerykanie upamiętniają poległych żołnierzy świętując Memorial Day, natomiast członek FOMC stwierdza, że rynki przygotowane są już na kolejną podwyżkę stóp procentowych. Czy czerwiec przyniesie zmiany w amerykańskiej polityce monetarnej?


Prezydent Fed St. Louis, James Bullard wystąpił na konferencji zorganizowanej przez Bank Korei w Seulu. Nie obyło się bez komentarzy dotyczących przyszłych ruchów Fed. Posiadający prawo do głosowania podczas najbliższego posiedzenia Komisji Bullard stwierdził, że ostatnie szacunki PKB, pomimo tego że rozminęły się z prognozami analityków nadal są satysfakcjonujące.

Te artykuły również Cię zainteresują
Słabszy początek roku powoduje, że Bullard krytycznie podchodzi do prognoz pozostałych członków Fed związanych z ścieżką podwyżek jednak wyraźnie zapowiedział, że wstrzyma się z osądem gospodarki do samego posiedzenia FOMC. Prezydent Fed St. Louis wyraził również głęboką nadzieję, że niezależnie od tego, kto zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych, uszanuje niezależność Fed i nie będzie dążył do upolitycznienia Rezerwy.

Na co jeszcze czekamy?

Po opublikowanych na kwadrans przed godziną 9:00 danych dotyczących francuskiego PKB za pierwszy kwartał (0,6% wobec 0,5% poprzednio) czekamy obecnie na nieco mniej ważne dane z strefy euro. O 11:00 poznamy między innymi wskaźnik nastrojów biznesowych czy oczekiwania inflacyjne konsumentów.

O godzinie 14:00 czeka nas publikacja szacunków majowego wskaźnika CPI w Niemczech, natomiast pół godziny później seria danych z Kanady podczas której opublikowane zostaną raporty dotyczące rachunku bieżącego w pierwszym kwartale tego roku czy indeksu cen surowców RMPI.

Sytuacja na wykresach

EUR/USD

EURUSDH1Ciekawa sytuacja kreuje się na popularnym EUR/USD. Po przebiciu ostatnich dołków, para rozpoczyna tydzień od korekty ostatnich spadków. Bliska odległość strefy oporu oraz linii trendu spadkowego sprawia, że poszukiwanie sygnałów sprzedaży w okolicach obecnych poziomów EUR/USD wydaje się być sensownym posunięciem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here