Naga Marketsporanny-komentarz-makroekonomiczny-forex-poniedzialek-1-wrzesnia

Dzisiejszy dzień rozpoczyna szalenie ciężki tydzień. Dziś rynki skupiają się na PMI wytwórców, który w Chinach wyniósł 51.1 według agencji rządowej CFLP oraz 50.2 według banku HSBC. Co Ciekawe wynik HSBC nie odbiega istotnie od poprzedniego odczytu, w przeciwieństwie do wersji rządowej, która spadła z 51.7 w lipcu.Zobacz również: Czego spodziewać się w tym tygodniu? Banki centralne, PMI oraz NFP.

Wciąż czekamy jeszcze na PMI wytwórców z Europy i Wielkiej Brytanii. W EMU Niemcy publikują szereg danych z kwartalną dynamiką PKB na czele, ale też prywatną konsumpcją oraz handlem zagranicznym. Co do zasady ostatnie miękkie dane nie wróżą dobrze jutrzejszym odczytom. PKB może okazać się lekko ujemny, prognoza to -0.2% kwartał do kwartału.

Dane z UK mają zdaniem analityków pokazać, że gospodarka faktycznie wyhamowuje po silnych wzrostach z ostatnich dwóch kwartałów. Interesującym wskaźnikiem może być wartość pożyczek udzielonych osobom fizycznym w ubiegłym miesiącu oraz podaż pieniądza (agregat M4), a także ilość zatwierdzonych hipotek.

Co ciekawe, nie będzie odczytów w sesji popołudniowej, ponieważ USA i Kanada świętują. W związku z tym PMI wytwórców z USA opublikowany zostanie jutro w sesji popołudniowej.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest
Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here