Naga MarketsPoranny komentarz makroW nocy pojawiły się protokoły Banku Japonii, z których wynika to samo, co z poprzednich – że QQE działa tak, jak należy i będzie kontynuowane, a bank skupia się na CPI oraz umiarkowanym wzroście gospodarczym stojącym za CPI. Praktycznie nie widać reakcji na jenie, jeśli chodzi o tę publikację.

Dziś uwaga skupia się dalej na funcie z uwagi na dane o produkcji przemysłowej, bilansie handlowym oraz wystąpienie prezesa Banku Anglii – Marka Carney’a. Cały czas w tle mamy szkockie referendum i inwestorów czekających na okazję do sprzedania kolejnych sondaży przyznających zwolennikom niepodległości minimalną przewagę.Zobacz także: Szkocja: Niepodległość kosztem kryzysu gospodarczego?

Popołudniu NIESR opublikuje dane o PKB Wielkiej Brytanii za minione trzy miesiące. Poprzedni odczyt rozczarował nieco pokazując 0.6% za 3 m-ce zakończone w lipcu wobec 0.8% – 0.9% w poprzednich miesiącach.

JOLTS na poziomach sprzed kryzysu.
JOLTS na poziomach sprzed kryzysu.

Warto też obserwować wskaźnik wakatów na rynku pracy w USA (JOLTS), który wspina się stopniowo i już przebił poziom sprzed kryzysu, co jest dobrym prognostykiem dla zatrudnienia w USA.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here