Naga MarketsWczorajszy dzień upłynął bardzo spokojnie, dziś natomiast zaczynamy tydzień na poważnie.

Rano Bank Japonii (BOJ) wydał oświadczenie o dalszej polityce monetarnej w którym BOJ:

– Pozostawił politykę monetarną na dotychczasowym poziomie.

– Rada odrzuciła w głosowaniu 8-1 wniosek, by uczynić 2% próg inflacji celem średnio- i długoterminowym.

– Zaznaczył, że gospodarka odżywa umiarkowanie, w tym produkcja przemysłowa i nastroje przedsiębiorców poprawiają się.

– Pozostawił prognozy niezmienione.

Wczoraj główne indeksy europejskie i amerykańskie zakończyły dzień na umiarkowanym minusie ok. 1%. Indeks CBOE VIX zaliczył natomiast dodatnią sesję +1.61 pkt. do 15.57, co sugeruje lekki wzrost niepewności na rynkach, choć wciąż w normalnym przedziale 10.00 – 20.00 pkt.

Dziś ważny dzień dla UK i funta:

– godzina 10:30, to produkcja przemysłowa i wytwórcza. Spodziewany jest umiarkowanie pozytywny wynik (+0.3% w obu przypadkach).

– o 16:00 publikacja szacunkowego PKB instytutu NIESR w UK. Poprzedni odczyt wynosił 0.8% (luty) – prognoz brak. Poprzednie odczyty są bardzo pozytywne i stabilne na poziomie 0.7% – 0.8%

PKB w UK według NIESR
Źródło Forexfactory.com

Równo z odczytem NIESR, USA opublikuje szacunki na temat liczby wakatów na rynku pracy (tzw. JOLTS), który jest ciekawym wskaźnikiem sugerującym przyszłe zmiany w zatrudnieniu.

Dla traderów zainteresowanych ostatnimi postępami dolara kanadyjskiego mamy dziś dynamikę pozwoleń na budowę (14:30). Kanada na przełomie roku miała serię słabszych danych, które zdołowały CAD, jednak ostatni okres okazał się wyjątkowo dobry w kontekście dynamiki PKB, stopy bezrobocia, czy liczby nowych pozwoleń na budowę (+8.5% styczeń/luty). Obecnie oczekuje się odczytu na poziomie -2.4%.

Wieczorem dwa przemówienia członków FOMC. Po zmianach w komitecie na początku 2014 roku oraz nowych, pozytywnych projekcji z marca, warto rzucić okiem, co mają do powiedzenia panowie Kocherlakota i Plosser.

Tymczasem Business Insider publikuje 124 wykresy ważne dla świata. Poniżej interesujący przykład międzynarodowej spółki developerskiej Sotheby’s, której akcje świetnie reagują na bańki spekulacyjne poprzedzające kryzysy. Jak będzie teraz?

Źródło: Businessinsider.com

Zobacz: 124 wykresy w Business InsiderConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here