Naga MarketsDziś w nocy Bank Rezerw Australii utrzymał dotychczasowy kurs w polityce monetarnej wyrażając jednocześnie zaniepokojenie historycznie wysokim kursem AUD. Powtórzone zostało także stwierdzenie, że bank spodziewa się okresu stabilizacji stóp procentowych (obecnie 2.50% po obniżkach), a inflacja ma pozostać spójna z celem inflacyjnym. W nocy z czwartku na piątek RBA wyda dodatkowe, kwartalne, oświadczenie dotyczące polityki monetarnej. W ocenie rady zarządzającej banku, polityka monetarna jest dobrze dopasowana do potrzeb gospodarki tak, by wspierać zrównoważony wzrost.Od rana strefa euro publikuje dane o PMI w usługach oraz dynamikę sprzedaży detalicznej w kwietniu. Mediana prognoz mówi o spadku wartości sprzedaży o 0.2% przy poprzednim wyniku +0.4%. Z drugiej strony prezes ECB Mario Draghi sugerował, że prawdopodobny jest wzrost sprzedaży oraz inflacji w kwietniu z uwagi na święta Wielkiej Nocy.

Wielka Brytania także opublikuje PMI w usługach. Poprzedni wynik mocny, na poziomie 57.6, obecnie prognozy mówią o nieznacznym wzroście.

Popołudniowe dane obejmują bilans handlowy USA i Kanady, oraz PMI w Kanadzie.

Deficyt w handlu zagranicznym USA rośnie w ostatnim czasie i sięgnął 42.3 mld $. Na pierwszy rzut oka wartość ta może być niekorzystna dla gospodarki, jednak zasadniczo sam bilans handlowy nie jest żadnym wyznacznikiem przepływu kapitału – w najlepszych dla gospodarki latach 2006-2008 deficyt w handlu zagranicznym USA wynosił 60 mld $.

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here