Naga MarketsWczorajszy dzień był bardzo spokojny. Sytuacja w Palestynie wydaje się uspokajać, upadek Banco Espirito Santo wygląda na kontrolowany, a inwestorzy już czekają na nadchodzące w tym tygodniu wydarzenia. Euro jest sprzedawane – jak twierdzą traderzy pytani przez Bloomberg, jest to wynik pozycjonowania przed ECB w czwartek.Dziś w nocy chiński PMI w usługach w wydaniu HSBC spadł do 50.0 z 53.1 – brzmi, jak zachęta do powrotu do poprzedniej śpiewki o spowolnieniu w Chinach.

Tymczasem Bank Rezerw Australii pozostawił politykę monetarną bez zmian ze stopą kasową na poziomie 2.50%. Rada banku dostrzega nadchodzące przyspieszenie na rynku nieruchomości, a także nieznaczną poprawę na rynku pracy. RBA szacuje, że minie jeszcze trochę czasu, zanim bezrobocie zacznie wyraźnie spadać. W kwestii polityki monetarnej, RBA uważa, że wszystko jest na najlepszej drodze, a inflacja będzie utrzymywać się w przedziale 2% – 3%.

Author: Alan Cleaver | Creative Commons License

Dziś dzień PMI w usługach i kolejno wyniki będą spływały z Europy, Wielkiej Brytanii oraz USA. Prognozy w przypadku UK i Europy są blisko konsensusu ekonomistów, przy czym we Włoszech spodziewane jest nieco wyraźniejsze osłabnięcie dobrych nastrojów, natomiast w USA oczekuje się umiarkowanej poprawy. Credit Agricole natomiast spodziewa się dobrych wyników, m.in. we Włoszech i Hiszpanii.

Między PMI wetknięta jest jeszcze publikacja sprzedaży detalicznej w EMU. Prognoza mówi o 0.4% wzroście miesiąc do miesiąca po 0.0% poprzednio. Analitycy CA twierdzą, że będzie nawet 0.5% na barkach silnej, niemieckiej konsumpcji.

Po PMI w usługach jest jeszcze jeden odczyt z USA, zamówienia w przemyśle, które zmniejszyły się w maju o 0.5% w ujęciu miesięcznym. Z uwagi na wzrost zamówień na dobra trwałe w czerwcu oraz na pozostałe dobra, dzisiejszy wynik może być nawet lepszy.

Przed północą Nowa Zelandia opublikuje dane o bezrobociu. Analitycy spodziewają się dalszego wzrostu zatrudnienia i spadku stopy bezrobocia z 6.0% do 5.8%, czyli aż o 2 pkty procentowe.

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here