Naga MarketsWitam serdecznie w porannym komentarzu makro.

Te artykuły również Cię zainteresują
Poniedziałek był raczej spokojny. Tracił CAD, JPY odreagowywał ostatnie zyski, AUD odrabiał straty, a GBP parł w górę. EUR natomiast nieznacznie osłabło.

Wczorajsze dane z Niemiec o nastrojach biznesowych wypadły bardzo pozytywnie, natomiast odczyty z USA były mieszane – dobry PMI i kiepska sprzedaż nowych domów.

Dziś o 10:30 ukaże się wstępny odczyt PKB Wielkiej Brytanii liczony kwartał do kwartału. Tym samym zamkniemy rok 2013. Jeśli konsensus zostanie utrzymany lub wynik będzie lepszy niż 0.7%, to będzie to doskonała wiadomość odnośnie kondycji gospodarki UK. W dół możemy liczyć się z odczytem 0.5-0.6% Gdyby doszło do odreagowania dobrych, jak na ostatnie lata, wyników.

opublikowane zostaną zamówienia na dobra trwałe, gdzie spodziewany jest spadek dynamiki w stosunku do poprzedniego odczytu. Kłóci się to z dobrymi w ostatnich czasach danymi z gospodarki USA, a także zwiększonymi zamówieniami w Boeing’u.

Ważną informacją będzie także ankieta nastrojów konsumenckich według Conference Board. Konsensus mówi o minimalnej poprawie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here