Naga MarketsPoranny komentarz makroDziś o 10:30 czekają nas dane o dynamice PKB w Wielkiej Brytanii i będą to bardzo ważne dane dla funta. Spodziewane jest przyspieszenie w ujęciu rocznym mimo spowolnienia kwartał do kwartału do 0.7%, a obecnie prognozowane jest dalsze spowolnienie do 0.6%. Dobre dane mogą wspomóc funta na jakiś czas, jednak wciąż w centrum uwagi znajdują się dane o zatrudnieniu ze szczególnym naciskiem na dynamikę wynagrodzeń. Wiemy już, że inflacja spadła do bardzo niskiego poziomu, a to nie podoba się Bankowi Anglii, przez co funt tak czy inaczej w średnim terminie powinien znajdować się pod presją.

Popołudniu dane z USA z zamówieniami na dobra trwałe w grudniu w pierwszym rzędzie. Durable goods orders wykazują słabą dynamikę w 2014 roku, szczególnie w drugiej połowie odczyty są mało zróżnicowane i nie wskazują na wyraźny wzrost gospodarczy – jedynie zmienność w obrębie zamówień lotniczych generuje duże skoki zmienności. Dzisiejszy odczyt spodziewany jest na poziomie +0.6%, jednakże wydaje się to być niewystarczającą wartością by potwierdzić optymizm dotyczący wzrostu gospodarczego. Poza odczytem zamówień na dobra trwałe mamy jeszcze kompozytowy PMI od Markit oraz nastroje konsumentów według Conference Board, które znajdują się w bardzo przyzwoitym trendzie wzrostowym – oczekuje się kolejnego skoku, tym razem z 92.6 na 95.3.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jutro czeka nas posiedzenie FOMC: Nomura – co przyniesie środowe posiedzenie FOMC?

Tymczasem w północno-wschodnich stanach USA zima paraliżuje życie mieszkańców, co może zaciążyć na wynikach gospodarczych podobnie, jak w I kwartale ubiegłego roku.

Business Insider pisze o zimie w Nowym Yorku.
Business Insider pisze o zimie w Nowym Yorku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here