Naga MarketsWczorajsze odczyty PMI niewiele zmieniły w percepcji inwestorów. Aktywność utrzymuje się na dobrym poziomie i nawet Francja była w stanie zaskoczyć pozytywnie. Tymczasem Credit Agricole zauważa, że presja dysinflacyjna rośnie w marcu, a płynność w strefie euro ulegnie zmniejszeniu o kolejną transzę spłat LTRO w wysokości 19 mld EUR – CA nazywa ten proces “pośrednim zacieśnianiem”. Być może Mario Draghi odniesie się do tego w swoim dzisiejszym wystąpieniu.

O godzinie 10:00 nastroje niemieckich przedsiębiorców według IFO. Różne prognozy mówią na przemian o wzroście lub spadku względem poprzedniego wyniku 111.3. Jest to szeroko poważany wskaźnik wyprzedzający, dlatego warto obserwować, czy nie zaszły jakieś istotne zmiany.

Niemiecki IFO, źródło: Forexfactory.com
Kliknij by powiększyć!

O godznie 10:30 opublikowana zostanie cała gama wskaźników inflacyjnych w UK z CPI na czele. Ekonomiści spodziewają się dalszego spadku inflacji, na której zaciążyć mogą wolno rosnące ceny energii, żywności oraz wynagrodzenia.  Do tego warto śledzić ilość zatwierdzonych wniosków o kredyty hipoteczne – jest to ważne, ponieważ rynek nieruchomości w UK przejawiał wzmożoną aktywność w ostatnich miesiącach i mógłby istotnie wspomóc ożywienie gospodarcze, gdyby dobra passa została utrzymana.

W sesji US czeka nas sprzedaż nowych domów jednorodzinnych oraz nastroje konsumentów w wydaniu Conference Board. Z uwagi na złe warunki pogodowe w lutym wyniki sprzedaży domów mogą być słabsze, zwłaszcza po nieoczekiwanym skoku w styczniu.

Dziś prasa pisze, że Rosja została odsunięta od G8 z powodu aneksji Krymu. Ponadto pojawiają się kolejne wzmianki o słabnącym wzroście gospodarczym w Chinach m.in. na podstawie słabnącej urbanizacji. Wygląda na to, że Chiny powoli doganiają kraje rozwinięte i dynamiczne tempo rozwoju zaczyna słabnąć. Tymczasem w temacie Bitcoin’a wciąż pojawiają się wzmianki o ekspansji rynku i mimo kłopotów z Mt.Gox rynek wydaje się umacniać. Tym razem na tapecie jest Australia, gdzie ostatnio duża giełda BTC.sx udostępniła swe usługi globalnie, a dziś pojawił się kolejny news, tym razem o planach uruchomienia 100 bankomatów z Bitcoinami na wyspie kangurów.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here