Naga MarketsPoranny komentarz makroWczorajszym wydarzeniem dnia było wystąpienie Mario Draghiego w Parlamencie Europejskim, które – jak pokazuje wykres EUR/USD – nie przyniosło niczego nowego. Prezes ECB wyjaśnił, że w ramach zakupów ABS będzie skupował papiery z wysokim oraz gwarantowane ze średnim priorytetem. Priorytet w przypadku długu prywatnego ma wielkie znaczenie dla zarządzania ryzykiem, jako że decyduje o pozycji wierzyciela w kolejce do zaspokojenia w przypadku niewypłacalności dłużnika.

Dziś mamy dzień PMI:– Chiński PMI w wytwórstwie utrzymuje się lekko powyżej 50.0 co jest dobrym znakiem także dla Australii, jednak niekoniecznie dla giełd. Shanghai C300 rośnie w dzisiejszej sesji, natomiast Nikkei czy Hang Seng są po czerwonej stronie mocy.

– PMI z Francji przyzwyczaił nas już do wyników poniżej 50 i niektórzy nawet uznali dzisiejszy 48.8 za pozytywny – zapewne błędnie.

– Niemiecki PMI ma się za chwilę ukazać i możliwe rozczarowanie potwierdzi obawy o niemiecką gospodarkę. Pozytywne zaskoczenie natomiast może dać EUR trochę oddechu w najbliższych dniach.

Wielka Brytania opublikuje dane o zatwierdzonych wnioskach dotyczących kredytów hipotecznych. Spodziewane 42’900 jest dość dobrym poziomem, jednak wyraźnie poniżej szczyt z I kwartału bieżącego roku.

W sesji amerykańskiej czeka nas wystąpienie członka FOMC oraz członka zarządu Fed, pana Jerome Powell’a na konferencji poświęconej nadzorowi Fed nad systemem bankowym. Mało prawdopodobne, że odciśnie on wyraźne piętno na wykresie.

Sprzedaż detaliczna w Kanadzie może nie jest jakimś bardzo istotnym wydarzeniem dzisiaj, jednak uwagę skupia poprzedni wynik na poziomie 1.1% (szeroki), 1.5% (bazowy). Obecne oczekiwania analityków są znacznie skromniejsze, odpowiednio 0.4% i -0.1%, gdyż czekają oni na odreagowanie. Niewykluczone jest też, że wyniki pójdą za ciosem i zobaczymy wyniki w obrębie 0.6-0.8%.

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here