Naga MarketsPoranny komentarz makroDzisiejsza sesja znowu będzie należała do spokojnych pod kątem kalendarza makroekonomicznego – praktycznie jak cały rozpoczynający się tydzień. Dzisiaj zaledwie pojedyncze publikacje, rynki skupią się przede wszystkim na nocnych danych z Chin dotyczących PMI.


Co wydarzyło się wczoraj? – EUR/USD w dół

Pozytywne sentymenty rynku akcji, które dominowały wczoraj, znalazły kontynuację dzisiejszego ranka. S&P500 zamykał się na 0.46% a chińskie rynki praktycznie wszystkie kończyły handel po zielonej stronie wykresów. l Odbiła również ropa brent (+2%) do poziomu 48,4USD/baryłka.

Główny ekonomista Europejskiego Banku Centralnego, Peter Praet, stwierdził wczoraj, że bank jest gotowy zwiększyć zakres programu QE w razie potrzeby. W tym samym czasie oficjele Rezerwy Federalnej sugerowali gotowość do podwyższania stóp. W efekcie EUR/USD zaczęło się osłabiać i pokonało poziomy 1.12 – spadki są kontynuowane również dzisiaj.

Dane publikowane do tej pory – Japonia na bankowych wakacjach

Noc minęła bardzo spokojnie – poznaliśmy jedynie indeks gospodarczy CB dla chińskiej gospodarki – poziom 1.0% vs 0.9% poprzednio, publikacja nie miała jednak większego wpływu na rynek.

Oprócz tego wakacje bankowe rozpoczęła Japonia – wykluczenie Kraju Kwitnącej Wiśni z handlu z pewnością przełoży się na mniejszą płynność podczas dzisiejszej sesji, szczególnie wq przypadku par z jenem.

Co czeka nas dzisiaj – kolejna spokojna sesja

33622Wtorek pod kątem kalendarza makroekonomicznego znowu upłynie bardzo spokojnie. O 10:30 poznamy odczyt pożyczek sektora publicznego na Wyspach – dane tego typu nie wpływają jednak zazwyczaj zbyt silnie na notowania funya szterlinga.

O godzinie 15:00 Federal Housing Finance Agency opublikuje natomiast wrześniowy indeks cen nieruchomości – prognozowana jest dynamika wzrostowa (+0.4% vs +0.2% poprzednio m/m).

Dzisiaj w nocy publikacja wstępnych poziomów PMI w Chinach – zakładane jest utrzymywanie się dalszych osunięć dynamiki sektora gospodarczego – główny indeks powinien utrzymać się poniżej 50 punktów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here