Naga Markets


Poranny komentarz makroDzisiejszy dzień na giełdach zaczął się na czerwono a Nikkei, która straciła 2% od otwarcia. Wczorajszy dzień był również kiepski dla giełd europejski, gdzie DAX notował spadek 1,5%  , a STOXX obsunął się 1,18%. Tymczasem w USA wzrosty i to w miarę przyzwoite – SP500 urósł 0.9%, a NASDAQ aż 1.35%. VIX spadł poniżej 20 punktów sugerując odwilż w nastrojach inwestorów.

Nocne dane z Chin wskazały na wyższą dynamikę PKB i produkcji niż ekonomiści sądzili. Przyniosło to lekką ulgę obawom o silne spowolnienie w Chinach. Na to nakładają się ostatnio pojawiające się informacje o planach władz Chin by częściowo uwolnić Yuana i obniżyć stopy procentowe. Niewykluczone jest też, że władze wprowadzą jakąś formę stymulacji gospodarki.

W nocy ukazały się również protokoły Banku Rezerw Australii, które powtarzają dobrze znaną śpiewkę o okresie stabilizacji stóp procentowych oraz historycznie drogim AUD. Osobiście jestem pod wrażeniem tego, jak RBA potrafi wysyłać konsekwentne, umiarkowane i jednocześnie ukierunkowane sygnały, podczas gdy Fed kompletnie sobie z tym nie radzi pogarszając odbiór polityki monetarnej swoimi instrukcjami wyprzedzającymi zamiast go poprawiać.

Dziś czeka nas bardzo spokojny dzień, jak chodzi o dane makroekonomiczne, a uwaga inwestorów skupi się najprawdopodobniej na nadchodzących wydarzeniach dnia jutrzejszego:

– CPI w Australii

– protokoły Banku Anglii

– sprzedaż detaliczna w Kanadzie

– posiedzenie Banku Kanady

– CPI z USA

tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here