Naga MarketsDziś w nocy Bank Rezerw Australii opublikował protokoły ze swojego posiedzenia, które miało miejsce 5 sierpnia. Głównym przesłaniem jest niepewność co do dalszych prognoz makroekonomicznych i przeświadczenie, że stopy procentowe zostaną utrzymane na obecnym poziomie jeszcze przez jakiś czas. Rada polityki monetarnej RBA postępuje w polityce monetarnej bardzo podobnie, jak Fed oraz Bank Anglii, które od niedawna włączyły w swoje instrukcje wyprzedzające termin „zastoju na rynku pracy”.Dziś bardzo ważne dane z UK – odczyty inflacyjne. Poznamy między innymi indeks cen dóbr konsumenckich (CPI), towarów u producentów (PPI), mieszkań (HPI), koszyk dóbr detalicznych (RPI). Zgodnie z ostatnimi wytycznymi Komitetu Polityki Monetarnej Banku Anglii słaby wzrost płac prawdopodobnie pozwoli utrzymać inflację poniżej celu (2.0%), jednak powstaje pytanie, czy MPC wziął pod uwagę źródło problemu ze wzrostem płac – którym najpewniej są setki tysięcy imigrantów z południowych i wschodnich krajów Unii Europejskiej, którzy przybywają do Wielkiej Brytanii szukać pracy.

W USA mamy dwa ważne odczyty:

1. CPI, który po silnych odczytach w drugim kwartale prognozowany jest obecnie na poziomie 0.1% pod słabych publikacjach innych danych inflacyjnych – m.in. PPI, cen dóbr z importu, PCE czy sprzedaży detalicznej.

Author: JoshuaDavisPhotography
Creative Commons License

2. Pozwolenia na budowę i rozpoczęte budowy – po dobrych danych z budownictwa w II kwartale inwestorzy mogą mieć nadzieję na dalszą poprawę i wyjście z dna po 2008 roku, które utrzymuje się już 6-ty rok. Nadzieje podsyca indeks nastrojów deweloperów, który w tym roku pierwszy raz od 2008 roku notuje pozytywne wyniki.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here