Naga MarketsWczorajszy dzień to przede wszystkim dobre dane z UK, gdzie produkcja przemysłowa i wytwórcza w ujęciu miesięcznym wzrosły wyraźnie (odpowiednio +0.9% oraz +1.0%), a poprzedni odczyt dynamiki PKB wg NIESR został zrewidowany o 0.1% w górę i wynosi 0.9% obecnie. Dolar natomiast tracił wzdłuż tablicy nawet pomimo pozytywnego odczytu JOLTS na poziomie 4.17 miliona.

Dziś NIKKEI zamknęła się ponad 2% stratą. Europejskie parkiety odnotowały dużo niższe straty na zamknięciu, najniżej FTSE -0.49%.

Rano niemiecki  bilans handlowy rozczarował o kilka miliardów, jednak wciąż pozostaje mocno dodatni 15.7 mld wobec 17.2 mld poprzednio.

O 10:30 UK publikuje swój bilans handlowy, który notuje rekordowe od 14 lat deficyty w ostatnich latach (dołek 10.1 mld w czerwcu 2012).

Dziś rynki oczekują protokołów FOMC, które mają pokazać się o 20:00. Najpewniej byki będą szukały w nich czegokolwiek, żeby chwycić się nadziei, że jednak długie pozycje na dolarze gotowe są zapłacić w przyszłości. Dużo uwagi będzie poświęcone szukaniu wskazówek odnośnie “wcześniejszych” podwyżek stóp procentowych i normalizacji polityki monetarnej.

Wczorajsze przemówienie prezesa Philadelphia Fed, Charles’a Plosser’a, nie przyniosło istotnych informacji o bieżącej polityce monetarnej. Mówił natomiast o regulacji rynku, przejrzystości i dyscyplinie w sektorze bankowym.

Drugim mówcą z FOMC był pan Naravana Kocherlakota, prezes Minneapolis Fed, który przedstawił raport na temat bieżącej polityki monetarnej. Przyznał, że średnia inflacja PCE znajduje się 0.5% poniżej celu oraz że FOMC musi działać skuteczniej, ponieważ niskie zatrudnienie prowadzi do marnowania się potencjału ludzkiego w amerykańskim społeczeństwie.

Procentowy stosunek liczby zatrudnionych w wieku 25-54 lat do całej populacji.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here