Naga MarketsWczorajsze dane o PMI w usługach zaskoczyły przede wszystkim w Wielkiej Brytanii, a także w USA. Na wyspach PMI wzrósł do 59.1 z 57.7 poprzednio czym przebił prognozę 58.1. Również odczyt z USA okazał się dużo lepszy niż poprzednio 58.7 wobec 56.0 poprzednio i 56.6 prognozy.Ponadto wieczorne dane z Nowej Zelandii wykazały silny spadek bezrobocia z 6.0% poprzednio, do 5.6%, co jest bardzo dobrą wiadomością, mimo że obecnie inwestorzy skupiają się na spadających cenach przetworów mlecznych w kontekście gospodarki wyspy.

W wywiadzie, który ukazał się wczoraj, Richard Fisher (Dallas Fed) stwierdził, że FOMC zmierza w pożądanym przez niego kierunku. Fisher jest jastrzębiem w komitecie i opowiada się za wcześniejszą podwyżką stóp procentowych oraz normalizacją polityki. Uważa on także, że stopy procentowe bliskie zeru oraz QE doprowadziły rynki do marazmu i są przyczyną licznych patologii. Fakt, że FOMC skłania się powoli ku jego poglądom sprawił, że Fisher nie wyraził zdania odrębnego na posiedzeniu, które miało miejsce 29-30 lipca. Wtedy inny jastrząb w FOMC, Charles Plosser, wyraził zdanie odrębne – jak tłumaczy to Richard Fisher, uznał on [Plosser], że ton instrukcji wyprzedzających zawartych w oświadczeniu nie jest właściwy.

Dzisiejszy dzień zaczął się od silnego spadku niemieckich zamówień w przemyśle o dalsze -3,2% po -1,6% miesiąc wcześniej. Ten wynik stoi w zgodzie z innymi wskaźnikami sugerującymi słabnięcie produkcji w Niemczech. Osoby tradujące na EUR powinny też zwrócić uwagę na odczyt włoskiego PKB dziś o 11:00, ponieważ po złych danych z Niemiec ewentualna słabość i tutaj mogłaby zwiększyć presję na wspólną walutę.

Dalsza część dnia skupi się na Wielkiej Brytanii, gdzie o 10:30 opublikowana zostanie produkcja przemysłowa oraz wytwórcza, która po spadkach w czerwcu kolejno o -0.7% i -1.3% ma odbić w lipcu odrabiając cześć strat. Ponadto o 16:00 instytut NIESR opublikuje szacunkową dynamikę PKB za poprzednie trzy miesiące. Poprzedni wynik wyniósł 0.9% i wpisał się w całą serię dobrych odczytów PKB trwającą już niemal od roku.

Dynamika PKB w UK według NIESR

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here