Naga MarketsPoranny komentarz makro - środa 5 lutego.

Wczoraj wydarzeniem dnia okazało się oświadczenie RBA o polityce monetarnej w Australii. Rynki odebrały utrzymanie stóp procentowych na poziomie 2.50% i ocenę kondycji gospodarki za neutralną, co jest istotną zmianą z poprzedniego, gołębiego podejścia banku. AUD i NZD dostały skrzydeł, waluty EM korygują ostatnie straty, a indeksy zatrzymały się by nabrać tchu.

Brytyjski PMI w budownictwie wypadł rewelacyjnie bijąc prognozę na poziomie 61.6 aż o 3 punkty osiągając poziom 64.6! Jest to wartość niespotykana od szczytu w 2007 roku. Dynamika zamówień w przemyśle w USA osłabła o -1.5%, co wprawdzie poprawiło prognozę o trzy oczka, jednak razem z tą wiadomością przyszła rewizja poprzedniego odczytu o 3 oczka w dół. Wieczorne dane o zatrudnieniu w Nowej Zelandii oszczędziły nam zaskoczenia przy lekko pozytywnym wydźwięku.

Dziś czekamy przede wszystkim na PMI dla usług  Europie oraz UK, dane o sprzedaży detalicznej w EMU, a także dynamikę zatrudnienia ADP oraz PMI z wyłączeniem wytwórców w USA. Dwa ostatnie odczyty powinny być kluczowe dla dalszego kształtowania się nadszarpniętego ostatnio sentymentu przy czym ADP ustawi nas w pewnym stopniu na piątkowy odczyt NFP. Wyraźnie słabsze w ostatnim czasie dane nie nastrajają pozytywnie w stosunku do dzisiejszych odczytów z USA stąd dobre dane powinny dać trochę wytchnienia ściśniętym pozycjom na ryzykownych aktywach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here