Naga MarketsPoranny komentarz makroW trakcie dzisiejszej sesji inwestorzy skupią się przede wszystkim na popołudniowej publikacji zmiany zatrudnienia według raportu ADP, która jest prognostykiem przed piątkowymi wynikami NFP (jobs report).


Co wydarzyło się wczoraj? – nadal poszukujemy risk on’u

Azjatyckie rynki dzisiejszego ranka zanotowały wyraźne odbicie – Nikkei zamykał się w okolicach 3% – jednak japońska produkcja przemysłowa okazała się słabsza od oczekiwań. Jeżeli chodzi o indeksy amerykańskie, to S&P500 zyskało jedynie 0,1%, amerykańskie obligacje (10Y) natomiast na wysokości wcześniejszych poziomów (2,07%), EUR/USD porusza się natomiast na wysokości 1.1245.

Publikowane wczoraj zaufanie konsumentów USA było całkowicie nienaruszone przez sytuację na rynku akcyjnym i wzrosło w stosunku do oczekiwań (które i tak znajdowały się na wysokim poziomie). Bardzo dobre dane napłynęły również z Europy gdzie sentyment gospodarczy wzrósł do poziom obserwowanego ostatni raz niespełna 5 lat temu.

Dane publikowane do tej pory – Niemcy i Japonia

Dzisiaj w nocy pojawił się szereg danych z Japonii oraz Australii. Japoński handel detaliczny zanotował wyraźne osunięcia – silniejsze od i tak negatywnych prognoz. Ostateczny odczyt uplasował się na poziomie 0.8% (prognoza 1.1%, odczyt z zeszłego miesiąca zrewidowano do poziomu 1.6%). Jeżeli chodzi o informacje z Antypodów to rynek skupił się przede wszystkim na pozwoleniach na budowę (r/r 5.1%, poprzednio 13.4%).

Oprócz tego o godzinie 08:00 Niemcy publikowali wyniki swojej sprzedaży detalicznej. Zarówno w ujęciu m./m oraz r/r zanotowały one wyraźne spadki w stosunku do konsensus (zrewidowane w dół zostały również wyniki zeszło miesięczne):

  • m/m: -0,4%, prognoza 0,2%, poprzednio 1,4%
  • r/r: 2,5%, prognoza 3,1%, poprzednio 3,3%

Co czeka nas dzisiaj? – w oczekiwaniu na ADP

Kolejne istotne dane dzisiejszej sesji również napłyną z Niemiec – mowa tutaj o stopie bezrobocia (prognoza 6,4%) oraz zmianie zatrudnienia. Ważne dla niemieckiego rynku dane opublikowane będą o 09:55. Następnie o 10:30 poznamy wyniki brytyjskiego PKB, a o 11:00 najważniejszą publikację dzisiejszego popołudnia. Mowa tutaj o inflacji CPI w strefie euro. W ujęciu r/r prognozowane są ponowne spadki do 0.0% (z 0.1%), indeks bazowy utrzyma się według analityków na poziomie 0.9%.

O 14:15 najważniejsza publikacja w trakcie sesji popołudniowej. Właśnie wtedy poznamy bowiem wstępny prognostyk piątkowej zmiany zatrudnienia gospodarki USA. Mowa tutaj oczywiście o raporcie ADP oraz wskaźniku employment change – prognozy mówią o 195 tysiącach nowych etatów (poprzednio 190 tysięcy).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here