Naga MarketsPoranny komentarz makroDziś w nocy pokazały się dane o dynamice PKB w Australii w II kwartale, która wyniosła 0.5% wobec 1.1% poprzednio. Wynik słaby, jednak konsensus zakładał 0.4%, toteż część inwestorów mogła być pozytywnie zaskoczona.

Dzisiejszy dzień stoi pod znakiem PMI w usługach – zaczął HSBC wynikiem z Chin, który wykazał dalszą poprawę nastrojów (54.4).Europa również publikuje PMI w usługach zarówno w poszczególnych krajach strefy euro, jak i dla całej EMU. Do tej grupy dołącza Wielka Brytania zamykając stawkę tradycyjnie o 10:30.

Sprzedaż detaliczna w EMU to odczyt, na który dziś czekamy, ponieważ ewentualny spadek sprzedaży – jak prognozują ekonomiści (-0.3%) – może zostać odczytany, jako przyczynek słabej inflacji i potwierdzenie nieciekawej – z punktu widzenia konsumenta – kondycji gospodarczej.

The-Federal-Reserve-BankPopołudniu Bank Kanady ma swoje 5 minut publikując oświadczenie o polityce monetarnej. Analitycy są raczej zgodni, że będzie to tzw. „nie-wydarzenie”, które nie powinno mieć znaczącego wpływu na rynki. Inaczej sprawy się mają w przypadku Beżowej Księgi, która zostanie opublikowana dziś o godzinie 20:00 czasu polskiego. Ten raport Fed jest pilnie śledzony pod kątem wskaźników makroekonomicznych, które Fed śledzi w celu oceny sytuacji makroekonomicznej. Raport opisuje przede wszystkim ogólną sytuację makroekonomiczną (wskaźnikową) oraz sytuację gospodarczą w poszczególnych dystryktach. Spodziewamy się, że konkluzja z Beżowej Księgi będzie taka, że gospodarka US rozwija się w umiarkowanym tempie – tu ewentualnie Fed może wprowadzić zmianę w dotychczasowym opisie, co zostanie odczytane jastrzębio – oraz że rynek pracy rozwija się w dobrym tempie.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here