Naga MarketsPoranny komentarz makroGiełdy zaliczyły wczoraj kolejny dzień spadków. Nie są to jeszcze jakieś znaczące spadki, jak chodzi o USA, ale w Europie DAX, FTSE100, czy EURSTOX straciły po około 1.5%. VIX wyraźnie poszedł w górę uderzając niemal w poziom 15 punktów, przebijając poprzedni szczyt tuż nad 14.00.

Dziś głównym wskaźnikiem, który traderzy będą śledzili, są nastroje biznesowe w strefie euro według IFO. Prognozy mówią o wzroście z 106.3 w sierpniu do 107.0 we wrześniu. Postrzeganie otoczenia biznesowego wspierane jest przez trend wzrostowy w wytwórstwie, co powinno podciągnąć w górę ogólny indeks. Obecna ocena sytuacji biznesowej może wzrosnąć podczas gdy obciążeniem dla wskazania końcowego będą oczekiwania co do przyszłości.

W sesji US pojawi się odczyt sprzedaży nowych domów jednorodzinnych, który zdaniem Credit Agricole wykaże wzrost o 2.9% m/m do 424 000 w sierpniu po tym, jak wartość wskaźnika spadała przez dwa miesiące z rządu. Indeks NAHB wzrósł w sierpniu utrzymując się zdrowo powyżej poziomu 50 od lipca. Nastroje poprawiły się szczególnie w regionach, w których wcześniej były słabsze. Wszystkie komponenty ankiety NAHB wzrosły w sierpniu sugerując wzrost zainteresowania kupnem domów, podczas gdy oprocentowanie hipotek nadal spada. Pomimo spadku rozpoczętych budów w sierpniu, średnia za III kwartał wciąż utrzymuje trajektorię wzrostową powyżej poziomów z II kwartału. Jednak jest też łyżka dziegciu – pozwolenia na budowę domów jednorodzinnych spadają od lipca.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here