Naga MarketsPoranny komentarz makro - środa 22 stycznia.

Witam serdecznie w środę 22 stycznia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczorajsze odczyty ZEW wypadły bardzo dobrze zarówno w przypadku EMU, jak i Niemiec (choć tu nieco poniżej konsensusu).

Dziś nad ranem Bank of Japan wydał oświadczenie o dalszym kształcie polityki monetarnej. Narzędzia w ramach luzowania ilościowego pozostały bez zmian, natomiast dalsza część oświadczenia wskazuje na umiarkowaną poprawę w gospodarce, wzrost eksportu i poprawę na rynku pracy. Pełny tekst oświadczenia.

Dziś przed nami trzy ważne wydarzenia:

1. Protokoły z ostatniego posiedzenia MPC  dotyczącego polityki monetarnej Banku Anglii. Niektórzy analitycy zauważają, że może nastąpić zmiana w obrębie instrukcji wyprzedzających. Myślę, że funt jest obecnie w pozycji wyczekującej i będzie szczególnie wrażliwy na jastrzębie wzmianki, np. na temat przyszłej ścieżki stóp procentowych lub wyjścia ze skupionych w ramach QE giltów.

2. Równolegle opublikowane zostaną dane z rynku pracy – średnie zarobki, wnioski o zasiłki oraz stopa bezrobocia. Aktualnie spodziewamy się odczytu na poziomie 7,3% co byłoby wynikiem o jedno oczko lepszym od poprzedniego i zbliżyłoby wartość tego wskaźnika do progu ustanowionego przez BoJ na poziomie 7%. Po osiągnięciu tego progu MPC ma zrewidować dalszą politykę monetarną.

Poranny komentarz makro - środa 22 stycznia.
Stopy procentowe w Banku Kanady – Forexfactory.com
Kliknij by powiększyć!

3. Popołudniu, o 16:00 Bank Kanady zakończy swoje posiedzenie publikując oświadczenie o kształcie dalszej polityk monetarnej. Bank Kanady jest bardzo stabilny na swoich kolejnych posiedzeniach utrzymując nocną stopę pożyczkową na poziomie 1.00% od września 2011 roku. I tym razem trudno spodziewać się jakiegoś gwałtownego ruchu. Bardzo ważnym elementem oświadczenia może być natomiast ocena sytuacji gospodarczej, gdyż publikacje makroekonomiczne w przypadku Kanady raz po raz rozczarowują.

Pozdrawiam serdecznie i miłego dnia życzę!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here