Naga MarketsWczorajsze dane inflacyjne z Wielkiej Brytanii okazały się być mieszane. Wprawdzie CPI wzrosło o dwa oczka (odczyt szeroki i bazowy), ale spadły za to ceny surowców i półproduktów dla producentów. Dynamika cen nieruchomości zanotowała wzrost o 8.0% r/r wobec spodziewanego 10.7%.

Dolar australijski spada od poniedziałku przy udziale lekko rozczarowujących protokołów Banku Rezerw Australii. Okazuje się, że choć gospodarka Australii miała dwa dobre kwartały głównie na silnym eksporcie, to RBA ostrożnie prognozuje przyszłość wskazując na drogiego AUD, możliwe pogorszenie warunków handlowych, spadek wydobycia i słaby popyt na pracę.

Dziś rano Bank Japonii wydał oświadczenie o polityce monetarnej, które w swoim wydźwięku było nad wyraz optymistyczne. Kwoty luzowania ilościowego pozostają na tym samym poziomie, natomiast bank stwierdza, że umiarkowane ożywienie gospodarcze utrzymuje się, a eksport wzrósł wyraźnie. Ponadto dziś w nocy opublikowane się dane o bilansie handlowym Japonii wykazując malejący deficyt w handlu zagranicznym głównie za sprawą słabnącego importu po wzroście podatku od sprzedaży.

Dzisiejszy dzień stoi pod znakiem protokołów banków centralnych. Do południa protokoły z ostatniego posiedzenia opublikuje Bank Anglii, jednak po ostatnim raporcie inflacyjnym nie bardzo może nas tutaj coś zaskoczyć. Spekulacje na temat wyraźnych podziałów w Komitecie Polityki Monetarnej mogą okazać się przesadzone, choć jeśli znajdą dobry grunt w tych protokołach, to funt znów może się umocnić.

Popołudniu, o 17:30 czasu polskiego, wystąpi prezes Fed Janet Yellen. Niewiele się zmieniło od czasu jej wystąpień w senacie, natomiast ewentualna jastrzębia interpretacja jej słów może wywołać zamieszanie.

O godzinie 20:00 Fed opublikuje protokoły z ostatniego posiedzenia FOMC.

“Zwijanie wydaje się być ustawione na auto-pilocie  natomiast podwyżki stóp procentowych wydają się nieprawdopodobne przed II połową 2015, więc rynki skupią się na możliwej zmianie instrukcji wyprzedzających.” –  pisze Credit Agricole w porannym przeglądzie dnia. – “Inwestorzy z pewnością będą szukali informacji o przyszłym kierunku polityki monetarnej, biorąc pod uwagę charakter połączonego posiedzenia. W szczególności interesujące będą informacje o strategii wyjścia z QE po ostatnich komentarzach prezesa NY Fed, [Williama] Dudley’a.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here