Naga Markets
Europa, w tym Wielka Brytania,  przeżywają obecnie słabszy okres.  Dynamika produkcji przemysłowej w UK słabnie razem z dynamiką płac oraz inflacją, z kolei w Europie stagnacja staje się coraz bardziej prawdopodobna, niemiecka gospodarka dostaje zadyszki.

Tymczasem dane z USA mieszane, gdzie ciąży głównie inflacja. Zatrudnienie i wskaźniki nastrojów są za to w dobrej kondycji, a do tego dopisuje się poprawa na rynku mieszkaniowym.

Author: Matt Brown, Creative Commons License.

Dziś rynki czekają na protokoły z posiedzenia Banku Anglii. Będą one interpretowane w nowych okolicznościach wyraźnego słabnięcia inflacji – dane ukazały się wczoraj i MPC nie mógł o nich wiedzieć. Co MPC wie o inflacji wynika natomiast z niedawno opublikowanego raportu inflacyjnego, który miał nieco gołębi wydźwięk, który pogłębił prezes BoE, Mark Carney, podczas konferencji prasowej.

Dziś także opublikowane zostaną protokoły FOMC, które będą dość istotne dla inwestorów. Przede wszystkim protokoły mogą pokazać stopień różnic i granicę podziału w komitecie od czasu, kiedy jastrzębie zaczęły głośniej podkreślać swoje poglądy. Przynajmniej troje – Plosser, Fisher i George – uważa, że stopy procentowe powinny zostać podniesione wcześniej niż później. Wynika to z braku zgodności poglądów na sytuację gospodarczą. Plosser na ostatnim posiedzeniu FOMC zgłosił zdanie odrębne nie zgadzając się z opisem gospodarki w oświadczeniu. Dolar póki co umacnia się.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here