Naga MarketsWczorajsze odczyty PMI wytwórców z EMU pozostają neutralne, podczas gdy w USA nastroje nie sprostały oczekiwaniom ekonomistów – niemniej tutaj też neutralnie, na poprzednim poziomie.

Zaskoczeniem była natomiast stopa bezrobocia w strefie euro, która wyniosła 11.9% wobec prognozy na poziomie poprzedniego wskazania 12.0%.

Warto również odnotować wyraźny skok w dynamice cen surowców w Kanadzie, który wyniósł 5.7% w stosunku do prognozy 2.3%.

Dziś rano natomiast trochę zimnego prysznica – pozwolenia na budowę z Australii zmniejszyły się o 5.0%. Również miesięczna dynamika cen mieszkań w UK nie sprostała oczekiwaniom notując wzrost cen o 0.4% wobec prognozy 0.7%. Wygląda na to, że dane nie nadążają za optymizmem analityków.

Dziś czekamy na:

– 10:00 PMI w budownictwie w UK, które stoi pod dużym znakiem zapytania, choć było dotychczas bardzo mocne.

– 11:00 PKB w EMU, jest to odczyt ostateczny, który z dużym przybliżeniem jest już znany i wynosi 0.3% kw/kw. Małe ryzyko zaskoczenia tutaj.

– 14:15 z USA najważniejszy odczyt dzisiaj i wstęp do piątkowych NFP, a mianowicie zmiana zatrudnienia wg ADP. W przypadku obu tych wskaźników spodziewany jest mocny wzrost po zimowym zastoju gospodarczym. Częściowo jest to uzasadnione powrotem gospodarki na dawne tory oraz nadganianiem ograniczenia aktywności z uwagi na złą pogodę w lutym i marcu.

– 16:00 na dokładkę do danych z ameryki mamy zamówienia w przemyśle w ujęciu miesięcznym. W lutym wyniosły -0.7% i znów analitycy zakładają odreagowanie i wzrost, aż o 1.3%.

Źródło: Forexfactory.com

Śledź z nami dane, komentarze i wydarzenia rynkowe w “Comparic na żywo”.

Możliwe jest, że optymistyczne prognozy dotyczące USA się wypełnią, ale możliwe jest także mocne rozczarowanie na nadziejach, którymi karmią się dolarowe byki.

Rynek dzisiaj będzie tradował już pod wpływem wyceny oczekiwań odnośnie jutrzejszego posiedzenia ECB. Dlatego zalecana jest ostrożność przy inwestowaniu, zwłaszcza w pary z EUR, które mogą zachowywać się mało technicznie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here