Naga MarketsWczorajszy dzień był dość gwałtowny. Traderzy na EUR/USD zapewne dostrzegli istną huśtawkę, podczas gdy na innych parach dały się odczuć szarpane ruchy w jednym kierunku. Rano wyniki ZEW były słabe zarówno dla EMU, jak i dla Niemiec. W południe z kolei przemawiał Putin w sprawie Ukrainy i jego gołębia postawa szarpnęła kursami ponownie. Popołudniu mieszane dane z USA i raport o strzelaninie na Krymie. Wieczorem portale informacyjne podały, że doszło do szturmu na jedną z ukraińskich baz w wyniku czego zginął jeden żołnierz ukraiński.

Zarówno wczoraj, jak i dziś, czekamy na FOMC. Zachęcam do śledzenia portalu Comparic, ponieważ będą pojawiały się kolejne raporty dotyczące możliwego wyniku posiedzenia. Również w trakcie oświadczenia oraz konferencji pozostańcie z nami, będziemy tłumaczyć konferencję w Forex na żywo.

Wcześniej jednak pojawią się protokoły BoE. Sytuacja w przypadku polityki monetarnej Banku Anglii jest dość klarowna, stąd nie spodziewamy się istotnego wpływu tego wydarzenia na rynki. Jednak jakiekolwiek sygnały sugerujące możliwe zacieśnianie polityki wcześniej niż w 2015 roku będą zapewne kupowane.

Bloomberg.com

Tymczasem prasa pisze o lekkim risk off na giełdach oraz o tym, że Chiny zaczęły rozliczać transakcje handlowe z Nową Zelandią bezpośrednio w Shanghai’u bez udziału dolara amerykańskiego.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here