Naga MarketsWitam serdecznie w porannym komentarzu makro.

Wczorajsze dane nie ucieszyły byków ani po tej ani po drugiej stronie Atlantyku. Przy tym wszystkim rachunek bieżący EMU i bilans handlowy Włoch zaskoczyły pozytywnie, natomiast dane inflacyjne z UK, ZEW i amerykańskie odczyty wszystko na czerwono. Najbardziej martwi, w świetle ostatniego oświadczenia BoE, martwi PPI w UK na poziomie -0.9%.

Dziś z kolei czekamy na protokoły BoE  i stopę bezrobocia w UK. Poprawa w obrębie stopy bezrobocia jest już w dużej mierze wyceniona, natomiast ewentualne rozczarowanie może być gwałtownie sprzedane przez inwestorów. Obecnie skupienie na tym wskaźniku zmalało, jako że BoE wprowadził poprawki do instrukcji wyprzedzających, a osiągnięcie poziomy 7.0% prędzej czy później jest już z góry założone.

Stany Zjednoczone również publikują ważne dane: PPI, pozwolenia na budowę, rozpoczęte budowy oraz protokoły FOMC. Dane budowlane prawie na pewno będą obciążone warunkami pogodowymi, a ewentualne straty zrekompensowane w kolejnych miesiącach. Protokoły FOMC nie powinny być już dla nikogo zaskakujące po ostatnich zeznaniach pani Yellen w kongresie.

https://www.bloomberg.com/news/economy/

Poranna prasa pisze o starciach na Ukrainie po fiasku rozmów koalicji z prezydentem Wiktorem Janukowiczem – Business Insider: “17 niesamowitych zdjęć z Ukrainy”.

Na tapecie wciąż wiszą teżChiny i Australia, choć obecnie uwaga skupia się na Australii z uwagi na ostatnie protokoły RBA – Bloomberg.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here