Naga MarketsW nocy Bank Rezerw Nowej Zelandii opublikował raport o stabilności finansowej. Główne przesłanie mówi: “wszystko w porządku, lecz ryzyko wciąż istnieje”. W późniejszym wystąpieniu gubernatora RBNZ, Graeme Wheeler’a, padły stwierdzenia dotyczące rynku mieszkaniowego i szybkiego wzrostu cen nieruchomości. Z jego komentarzy wynika m.in. że furtka do podwyżek stóp procentowych jest otwarta. NZD/USD zyskał w nocy 40 pips. Sprzedaż detaliczna w Nowej Zelandii wzrosła w ubiegłym miesiącu o 0.7% m/m wobec oczekiwanego wzrostu o 0.9% – wydaje się, że to ani źle, ani dobrze.

Dziś do południa jeden z głównych bloków danych w tym tygodniu. Wielka Brytania publikuje pierw (10:30 czasu polskiego) dane o bezrobociu. Oczekiwania są umiarkowanie optymistyczne i mówią o spadku stopy bezrobocia o 1 punkt bazowy do 6.8%.

Godzinę później ukaże się raport o inflacji (IR) Banku Anglii. BoE publikuje w tym raporcie przede wszystkim dane i prognozy dotyczące inflacji, ale także innych głównych wskaźników. Inwestorzy będą szukali w tym raporcie, oraz wypowiedziach prezesa Mark’a Carney’a na konferencji prasowej, sygnałów odnośnie terminu rozpoczęcia cyklu podwyżek stóp procentowych. Od jakiegoś czasu spekuluje się, że podwyżki mogą zacząć się już w 2014 roku.

W międzyczasie (o 11:00) ukaże się dynamika produkcji przemysłowej w EMU. Pojedynczy samotny odczyt jakby znikąd. Biorąc jednak pod uwagę kiepski ostatnio ZEW, nagle odczyt ten może zyskać na znaczeniu.

wykres grafika kreskowkaPo południu, o 14:30, USA opublikuje dynamikę cen u producentów. Jest to preludium do jutrzejszego odczytu CPI. Po wczorajszym odczycie dynamiki cen dóbr z importu na poziomie -0.4% (prognoza +0.4%) oraz kiepskiej sprzedaży detalicznej 0.1% (prognoza  0.5%), konsensus dotyczący PPI (0.2%), a przede wszystkim CPI (0.2%) mogą okazać się wygórowane.

Dziś warto też mieć na uwadze wystąpienie prezesa Bundesbank’u, Jens’a Weidmann’a, na Światowej Konferencji Walutowej w Berlinie. Po ostatnich komentarzach ze strony banku, że jest gotów wesprzeć działania ECB, euro kontynuowało spadki wywołane ostatnią konferencją Mario Draghi’ego. Dziś Weidmann może dodać spekulantom powodów do sprzedaży, lub wręcz odwrotnie, zacząć uspokajać rynki wywołując odreagowanie na euro.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here