Naga MarketsWczorajszy dzień nie przyniósł tak dużych niespodzianek, jak można było się spodziewać. Głównym przesłaniem z posiedzenia w kongresie była kontynuacja dotychczasowej linii FOMC, przy założeniu, że sytuacja będzie rozwijała się zgodnie z założeniami. Zapis tłumaczenia, które robiliśmy na żywo, możecie Państwo znaleźć na naszym profilu Facebook.

Te artykuły również Cię zainteresują
Polecam także: Oświadczenie Janet Yellen i zeznania przed komisją w kongresie.

Wczorajszy dzień upłynął także pod znakiem dobrych nastrojów na giełdach. Amerykańskie indeksy zanotowały ponad 1-procentowe wzrosty. Choć znaleźli się i tacy, dla których dobra wiadomość nie była taka dobra i posłużyła do narzekań. Business Insider pisze o wzorcu z 1929 na indeksach amerykańskich, który zdaje się ziszczać obecnie.

BusinessInsider.com

Dziś czekamy na raport o inflacji Banku Anglii oraz wystąpienie pana Mark’a Carney’a, od którego rynki oczekują informacji, co będzie dalej w polityce monetarnej kiedy próg stopy bezrobocie wyznaczony przez MPC na poziomie 7.0% zbliża się wielkimi krokami – ostatni odczyt 7.1%. Wprawdzie pan Carney zapowiadał już poniekąd, co będzie dalej, kiedy mówił że nie widzi powodów by zmieniać politykę monetarną i podnosić stopy procentowe. Z drugiej strony raport o inflacji sam w sobie ma znaczenie, gdyż dotyczy mandatu BoE i tutaj mogą pojawić się nowe sygnały – albo inflacja pozwoli na dalsze czekania, albo zmusi BoE do podjęcia działań.

Dziś również, o 16:30 CET, wystąpi pan Mario Draghi na konferencji w Brukseli z przemówieniem pt. “Przechodzenie przez kryzys”. Jest to wydarzenie o potencjalnie ograniczonym wpływie na rynki, jako że konferencja ECB w ubiegłym tygodniu była dość jasna, natomiast istotnych informacji w kontekście polityki ECB mógłby dostarczyć jutrzejszy biuletyn ECB.

Warto odnotować, że dziś w nocy chiński bilans handlowy zachwycił wynikiem 31.9 mld wobec 25.6 mld poprzednio. To dobry znak dla inwestorów wystraszonych ostatnią wyprzedażą walut EM oraz akcji na giełdach.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here