Naga MarketsCC_Hong_kong_protesty_zamieszki_strajk
Author: Pasu Au Yeung, Creative Commons.

Nikkei i Hang Seng notują straty kolejny dzień, a inwestorzy wciąż są zaniepokojeni zamieszkami w Hong Kongu. Ale czy tylko o to chodzi? VIX notujący zmienność opcji Call na indeksie SP500 rośnie sugerując obawy również na amerykańskich rynkach akcyjnych. Wprawdzie poziom 16.00 nie jest jeszcze jakoś bardzo niepokojący, jednak w 5 dni zbliżyliśmy się do szczytu tego półrocza, który ustanowiony został na początku sierpnia.

Tymczasem dolar pokonuje kolejne szczyty i wielu analityków zwraca uwagę na fakt, że zakończony wczoraj kwartał był rekordowym dla dolara od 2008 roku. Indeks DXY wzrósł o przeszło 7% w ciągu trzech miesięcy.Dziś mamy dzień PMI, to znaczy, że wiele czołowych państw publikuje wyniki ankiet wśród menadżerów zakupowych w dużych firmach z branży produkcyjnej:

– PMI z Chin (rządowe) wyszło w nocy na neutralnym, spodziewanym poziomie 51.1.

– Indeks Tankan w Japonii, badający dokładniejszym i wiarygodniejszym odpowiednikiem PMI wykazał poprawę nastrojów w japońskich firmach.

– Dziś jeszcze Szwajcaria, strefa euro, Wielka Brytania i USA publikują PMI producentów.

Oczekiwania są spore w stosunku do USA i niskie w stosunku do EMU, zatem pogorszenie nastrojów w pierwszym lub poprawa w drugim mogą podważyć konsensus i wywołać odpowiedź rynku.

Poza PMI mamy odczyt przygotowawczy przed piątkowym NFP, a mianowicie szacunkową zmianę zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA według ADP.

investJesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here