Naga Marketskomentarz_makroWczorajszy dzień, pierwszy normalny dzień po brukselskich atakach, na europejskich parkietach minął dosyć spokojnie. Główne indeksy zakończyły dzień przeważnie na niewielkich minusach, pozytywnie wybijał się DAX (+0,33%) oraz belgijski indeks BEL20 (+0,11%). Spoglądając w stronę rynku walutowego dostrzegamy czwarty spadkowy dzień na EUR/USD, a handlujący ropą naftową wykorzystują spadki cen surowca, które wczoraj wieczorem w przypadku notowań WTI zakończyły się poniżej poziomu 40 dolarów za baryłkę.


Za powrót niedźwiedziego sentymentu na rynku ropy odpowiada przede wszystkim cotygodniowy raport EIA, z którego wynika jasno, że amerykańskie zapasy czarnego złota wzrosły w drugiej połowie marca do 9,357 mln baryłek wobec 1,317 mln poprzednio. Skokowy wzrost zapasów pogłębił trwające od rana spadki i ostatecznie ropa zatrzymała się w okolicy 39,75:

OILWTIH1Na ruchy ropy naftowej zareagował również USD/CAD. Para dosyć gwałtownie wybiła szeroką konsolidację w której znajdowała się od trzech dni i wygląda na to, że już na stałe powróciła powyżej poziomu 1,32. Czekamy na test przebitego poziomu:

USDCADH1

Na co czekają rynki?

Pierwszą ważną i ciekawą dla inwestorów publikacją, będzie biuletyn gospodarczy EBC, który zawiera dane statystyczne brane pod uwagę przez członków Banku przy ustalaniu europejskiej polityki monetarnej. Biuletyn dostarczy również aktualnych analiz i prognoz gospodarki strefy euro, co pozwoli inwestorom na zbudowanie scenariuszy przyszłych działań Mario Draghiego. Cały raport dostępny na stronie EBC już od godziny 10:00.

Pół godziny później, czeka nas seria danych z Wielkiej Brytanii, w której najważniejszym raportem będzie ten dotyczący poziomu sprzedaży detalicznej na Wyspach w lutym.

GBPUSDH1
Znajdujemy się już całkiem blisko wsparcia w okolicy 1,4050. Czy ponownie zatrzyma ono wyprzedaż GBP/USD?

Kwadrans po trzynastej przemawiać zacznie członek FOMC, James Bullard natomiast równo o 13:30 opublikowane zostaną wartości amerykańskich zamówień na dobra trwałe. Dzień symbolicznie zakończy pierwszy marcowy szacunek poziomu PMI dla usług.

Kształt kalendarza makroekonomicznego podczas dzisiejszej sesji amerykańskiej.
Kształt kalendarza makroekonomicznego podczas dzisiejszej sesji amerykańskiej.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAUD/JPY – kontynuacja wczorajszych spadków?
Następny artykułKupiec [KPC] – Analiza na zamówienie
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here