Naga MarketsOstatnie doniesienia wskazują na liczbę 34 ofiar śmiertelnych wczorajszych ataków w Brukseli.
Ostatnie doniesienia wskazują na liczbę 34 ofiar śmiertelnych wczorajszych ataków w Brukseli.

Wczorajsze tragiczne wydarzenia w Brukseli wywarły wpływ na rynek, jednak był to wpływ tymczasowy. Koniec sesji przyniósł na większości europejskich parkietów symboliczne wzrosty, DAX +0,42%, BEL20 +0,17% a nasz WIG20 0,53% nad kreską. Dzisiejsze przedpołudnie to kolejna pustka w kalendarzu – nad czym skupią się inwestorzy?


Zanim przejdziemy do dzisiejszej agendy warto jeszcze wspomnieć o publikacjach, które już miały miejsce. Do ważniejszych zaliczymy z pewnością raport API dotyczący amerykańskich zapasów ropy naftowej. Tygodniowe dane American Petroleum Institue wskazują, że zapasy czarnego złota w Stanach wzrosły do 8,796 mln baryłek wobec prognozowanych 3,25 mln. Ta spora różnica znalazła co prawda odzwierciedlenie w cenach ropy WTI, jednak reakcja nie była drastyczna:

Te artykuły również Cię zainteresują
OILWTIH1

Najważniejsze raporty dnia:

Wczorajsza publikacja API, była jedynie wstępem do dzisiejszego raportu EIA. Energy Information Administration poda swoje wyliczenia do publicznej wiadomości już o 15:30. A co przed tym?

Przed południem próżno będzie szukać wydarzenia, które mogłoby wstrząsnąć, lub chociaż mocniej ruszyć rynkiem. Jedynymi raportami wartymi śledzenia są zaplanowana na 10:00 publikacja wysokości stopy bezrobocia w Polsce oraz publikowane godzinę później oczekiwania ZEW dla Szwajcarii.

O 13:40 głos zabierze prezes Bundesbanku , Jens Weidmann, natomiast o 15:00 poznamy wielkość sprzedaży domów na rynku pierwotnym w Stanach Zjednoczonych. Oba wydarzenia nie powinny być jednak przełomem na rynkach dzisiejszego dnia.

Proponowane analizy:

W dniu wczorajszym na parze GBP/USD odbył się test wsparcia przy 1.4380 i cena nawet na chwilę na nim konsolidowała, jednakże niedźwiedzie przejęły kontrolę na tym rynku i przełamały je od góry. Wsparcie we wspomnianym miejscu zapewniała także linia kanału spadkowego prowadzona od szczytu z 4-go lutego, która wcześniej stanowiła dla ceny opór… Czytaj dalej

0323-GBPUSD

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSadovaya Group [SGR] – Analiza na zamówienie
Następny artykułNiski wyrok za wyciek danych z Fed
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here