Naga Marketskomentarz_makroCiężko cokolwiek napisać o wczorajszym dniu z punktu widzenia wydarzeń makroekonomicznych, bo tych było dosyć niewiele. Najważniejsze zostały opisane już we wczorajszym południowym przeglądzie rynków, lecz nie ujęto tam zamknięcia głównych parkietów Europy. A te przeważnie zakończyły dzień na minusie. Niemal 0,9% pod kreską wylądował DAX, podobnie CAC40, polski WIG20 z kolei nie zdołał kontynuować dobrej passy i zamknął się z procentową stratą.


A wszystko przez ponowne uruchomienie się obaw inwestorów związanych z słabszymi danymi chińskiej gospodarki. Pekin wczoraj opublikował dane dotyczące swojego bilansu handlowego, który ponownie, negatywnie zaskoczył. Nie bez znaczenia również okazał się niedawny raport BIS (Bank for International Settlements). Instytucja wskazuje na fakt, jakoby obecna gospodarka światowa przypominała kolosa na glinianych nogach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pesymizm z Azji i Europy rozlał się również na Amerykę – pozytywne informacje z kanadyjskiego rynku nieruchomości nie zdołały pomóc bykom i główny indeks Toronto zakończył wczorajszą sesję na półprocentowym minusie. Ważną publikacją zarówno dla handlujących surowcami jak i dla tych wystawionych na ekspozycję na CAD, ważnym raportem okazał się raport API dotyczący amerykańskich zapasów ropy. Spadki rozpoczęły się już po godzinie 14:00, gdy sam raport dla subskrybentów publikowany był o 22:30 (dla wszystkich pozostałych – pięć minut później):

Ropa WTI po przetestowaniu zniesienia 50% w okolicy 38,40 zaczęła dość mocno zniżkować. Obecnie widzimy niewielkie odbicie na wykresie - korekta czy kontynuacja wzrostów?
Ropa WTI po przetestowaniu zniesienia 50% w okolicy 38,40 zaczęła dość mocno zniżkować. Obecnie widzimy niewielkie odbicie na wykresie – korekta czy kontynuacja wzrostów?

Na co jeszcze czekamy?

Głównymi punktami dnia pozostają publikacje brytyjskiego raportu produkcji przemysłowej (godzina 10:30) oraz popołudniowa decyzja Bank of Canada w sprawie wysokości obowiązujących stóp procentowych (planowana godzina publikacji 16:00). Z kolei inwestorzy handlujący ropą naftową, czekać będą na zaplanowany na godzinę 16:30 raport EIA, dotyczący wielkości amerykańskich zapasów ropy naftowej. Mieszanka tych dwóch publikacji zapewni najprawdopodobniej sporą zmienność na USD/CAD:

USD/CAD na fali słabości na rynku ropy wybił kanał spadkowy. Czy dzisiejsze dane skłonią parę do powrotu do spadków?
USD/CAD na fali słabości na rynku ropy wybił kanał spadkowy. Czy dzisiejsze dane skłonią parę do powrotu do spadków?

Wieczorem z kolei poznamy decyzję Reserve Bank of New Zealand w sprawie tamtejszych stóp procentowych. Odczytane zostanie również oświadczenie z ostatniego posiedzenia RBNZ, a tuż po tym planowane jest oświadczenie gubernatora banku centralnego Nowej Zelandii Graema Wheelera.

Price Action na NZD/USD było w ostatnich dniach dosyć "porwane"
Price Action na NZD/USD było w ostatnich dniach dosyć “porwane”

Proponowane analizy:

Orzeł Biały specjalizuje się w recyklingu zużytych akumulatorów ołowiowych i innych materiałów ołowionośnych. Odbiorcami produktów są głównie producenci akumulatorów. Spółka zyskała podczas wczorajszej sesji ponad 5%, a od początku miesiąca już ponad 20%. Widoczne jest więc wyraźne ożywienie popytu, które rozpoczęło się na historycznym poziomie wsparcia…

orzelbialyConotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here