Naga MarketsW ubiegłym tygodniu mieliśmy kilka ważnych punktów w kalendarzu:– Bazowa CPI z USA rozczarowała inwestorów wynikiem 0.1% wobec 0.3% poprzednio, co oznacza powrót do słabości dynamiki cen mimo czerwcowych podrygów.

– Bank Rezerw Nowej Zelandii podnosi stopy procentowe z 3.25% do 3.50% tak, jak się tego spodziewano.

– Mgliste protokoły Banku Anglii rozczarowują byki na funcie, które czekają na szybką podwyżkę stóp procentowych, i doprowadzają do osłabienia waluty z wysp.

– PMI wytwórców z Chin według HSBC daje pozytywny wynik. Po powrocie nad 50.0 teraz mamy wzrost do 52.0 i mocne zaznaczenie tendencji. PMI w Europie mieszane, Niemcy lepiej – Francja gorzej.

– Sprzedaż nowych mieszkań w USA wraca do wcześniejszych poziomów po rozbudzeniu nadziei na poprawę.

– Podaż pieniądza M3 w strefie euro poprawia się,  a akcja kredytowa kurczy się coraz wolniej.

invest

– Zamówienia na dobra trwałe w USA zaskoczyły bardzo pozytywnymi wynikami – rdzeń +0.8% wobec 0.0% poprzednio, odczyt szeroki +0.7% wobec -0.9% poprzednio.

W tym tygodniu w rozpisce rzuca się w oczy przede wszystkim:

1. Posiedzenie FOMC w środę i decyzja komitetu o dalszej polityce monetarnej, po której jednak nie będzie konferencji. Z reguły jest to takie luźne, wakacyjne posiedzenie i trudno spodziewać się na nim czegoś istotnego. Prawdopodobnie komitet powtórzy to, co już było wielokrotnie mówione.

2. Środa to również wstęp do czwartkowych danych o CPI z EMU, a mianowicie CPI z Niemiec. W środę mamy także zmianę zatrudnienia wg ADP, czyli wstęp do piątkowego NFP, a także PKB USA za II kwartał – odczyt ciekawy, ponieważ po spadku PKB w pierwszym kwartale analitycy oczekują silnego odbicia w drugim.

3. Szacunkowe dane na temat CPI ze strefy euro. Ostatnie odczyty 0.5% szerokiej i 0.8% bazowej nie rozpieszczają, natomiast pod czerwcowym ruchu ECB weszliśmy w fazę oceniania skutków tego posunięcia. Zapewne przez kilka najbliższych miesięcy europejskie CPI, podobnie jak dane o podaży pieniądza, będzie przez traderów odczytywane jako „będzie albo nie będzie QE w EMU”. Ta ścieżka wydaje się być obecnie dominująca.

4. W piątek mamy pierwszy piątek miesiąca, a co za tym idzie, raport o zatrudnieniu w USA i Non-Farm Payrolls. Co ciekawe, na ten dzień przypada również seria wskaźników PCE opartych o wydatki osobiste, łącznie z inflacją PCE przywoływaną wielokrotnie przez Fed.Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here