Naga MarketsPoranny komentarz makroRozpoczynamy kolejny tydzień handlowy – będący jednocześnie ostatnim pełnym tygodniem września. Poniedziałkowa sesja raczej spokojna, w kalendarzu jedynie kilka odczytów, na które warto zwrócić uwagę. Na rynek nie wpłynęły również wczorajsze wyniki wyborów parlamentarnych w Grecji.


Co wydarzyło się w zeszłym tygodniu? – rynek akcji negatywnie reaguje na posiedzenie FED

Gołębie oświadczenie FED z zeszłego tygodnia jedynie delikatnie wsparło piątkowe rynki akcji – obawy Rezerwy Federalnej dotyczące globalnej gospodarki wzięły bowiem górę. Notowania po obu stronach Atlantyku zakończyły więc tydzień na czerwono, a obligacje amerykańskie poszerzyły spadki. Jeżeli chodzi o notowania azjatyckich giełd dzisiejszego ranka, to są one silnie mieszane.

Dolar amerykański odzyskał praktycznie całość początkowych spadków po posiedzeniu FED – EUR/USD porusza się w okolicach 1.13, jednak ropa brent spadła do 47,84USD/baryłka.

W niedzielę powrócił też temat Aleksisa Ciprasa – podczas niedzielnych wyborów powszechnych rządząca obecnie partia Syriza zyskała około 35% wszystkich głosów – Cipras ponownie będzie więc przewodniczył ateńskiemu parlamentowi. Rynki europejskie nie zareagowały na wyniki greckich wyborów.

Dane publikowane do tej pory – niemieckie PPI

Dzisiaj jak do tej pory pojawiły się jedynie odczyty niemieckiego PPI – inflacja producencka zarówno w ujęciu m/m jak i r/r zanotowała silniejsze osunięcie dynamiki niż zakładały pierwsze prognozy. PPI r/r osunęło się o -1.7% (prognoza -1.5%, poprzednio -1.3%), PPI m/m natomiast o -0.5% (prognoza -0.3%, poprzednio 0.0%).

Co czeka nas dzisiaj – spokojny poniedziałek

Jeżeli chodzi o dzisiejszy kalendarz, to jak na poniedziałek przystało, jest dosyć spokojny. Pierwsze istotniejszy dane o godzinie 14:00 – wtedy poznamy raport z naszego rodzimego rynku pracy. O 14:30 natomiast sprzedaż hurtowa w Kanadzie (m/m). Ostatni istotny odczyt zostanie opublikowany o 16:00 – właśnie wtedy National Association of Realtors podzieli się wynikami sprzedaży domów w Stanach Zjednoczonych – w ujęciu m/m spodziewane jest delikatne osunięcie (o 60 tysięcy nieruchomości).

Sympatycy dolara kanadyjskiego mogą dodatkowo na zakończenie dnia śledzić wystąpienie gubernatora Banku Kanady – Stephena Poloza. Wypowiedź ma być transmitowana od godziny 20:45 – zazwyczaj jednak podczas takowych wystąpień miejsce mają kilkuminutowe opóźnienia.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here